TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko w Budapeszcie w 2018 roku: prawie 15 mln pasażerów
PAP - Opublikowano: 10.01.2019 10:30:40
Lotnisko w Budapeszcie w 2018 roku: prawie 15 mln pasażerów; fot. BUD

Rok 2018 rekordowy dla lotniska w Budapeszcie.

Miniony rok był rekordowy dla międzynarodowego lotniska im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Prawie 15 mln pasażerów skorzystało w tego portu lotniczego - poinformował w środę - 9 stycznia - rzecznik spółki Budapest Airport Mihaly Hardy.

Z lotniska w Budapeszcie skorzystało w 2018 r. 14 mln 867 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 13,5 proc. w porównaniu z 2017 rokiem. Liczba startów i lądowań wzrosła o 115 tys., czyli o 12 proc.

W zeszłym roku z Budapesztu latało 45 linii lotniczych, które woziły pasażerów do 134 miejsc.

W 2018 r. uruchomiono połączenie lotnicze Budapesztu z Filadelfią (American Airlines), polskie linie lotnicze LOT zaczęły natomiast latać z węgierskiej stolicy do Nowego Jorku i Chicago.

49 proc. ruchu lotniczego przypadało jednak na tanich przewoźników: węgierski Wizz Air oraz Ryanair, które również uruchomiły nowe połączenia.

Także w tym roku mają zostać dodane do budapeszteńskiej oferty nowe lotniska docelowe – LOT już zapowiedział, że od lutego uruchomi codzienne loty do London City, a od czerwca China Eastern najprawdopodobniej zacznie latać z Budapesztu do Szanghaju.

Spółka Budapest Airport zapowiedziała też, że do 2024 r. zrealizuje inwestycje wartości 225 mld ft (700 mln euro), by zwiększyć przepustowość lotniska. W ramach tego projektu wybudowany zostanie nowy terminal. Już w tym roku ma zostać natomiast otwarte centrum przeładunku towarów Cargo City.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Węgry
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.