TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko Rzeszów w I kwartale: 163 tys. pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 08.04.2019 11:30:55
Lotnisko Rzeszów w I kwartale: 163 tys. pasażerów

Ponad 163 tys. pasażerów w I kwartale na lotnisku w Jasionce

Ponad 163 tys. pasażerów zostało obsłużonych w I kwartale br. na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Był to najlepszy I kwartał w historii tego lotniska – powiedział w piątek - 5 kwietnia - na konferencji prasowej prezes portu Michał Tabisz.

W ubiegłym roku w I kwartale lotnisko obsłużyło ponad 150 tys. pasażerów. "Jak na nasze lotnisko wzrost jest więc spory" – ocenił Tabisz.

Wzrost liczby pasażerów wynika z kilku powodów. Zdaniem Tabisza to zasługa m.in. Lufthansy, która zwiększyła liczbę kursów do Monachium i obecnie wykonuje 14 lotów w tygodniu. "Poza tym narodowy przewoźnik, LOT, uruchomił w ubiegłym roku loty do Nowego Jorku i Tel Awiwu, a nie funkcjonowały one w zasadzie w I kwartale ubiegłego roku" – podkreślił prezes portu.

Czartery i pielgrzymi

Kolejnym elementem, który przyczynił się do historycznego wyniku lotniska były loty czarterowe i pielgrzymi chasydzcy. "To była najliczniejsza grupa w historii, prawie 10 tysięcy pielgrzymów przyleciało do nas w dwóch turach. Pierwszy raz Żydzi przylecieli w lutym i drugi raz pod koniec marca" – powiedział Tabisz.

W ocenie prezesa lotniska tak udany I kwartał to dobra wróżba na kolejne miesiące. "A trzeba przypomnieć, że szczyt sezonu przypada na miesiące między czerwcem a wrześniem - wtedy mamy czartery wakacyjne. Wówczas jest też największe obłożenie samolotów rejsowych. Liczymy więc, że jeśli nic się nie wydarzy negatywnego, to na koniec roku chcemy obsłużyć przynajmniej 800 tys. pasażerów" – stwierdził.

Tłusty rok

Zdaniem Tabisza obecny rok nie będzie w całej branży lotniczej "tak dynamiczny i tłusty jak 2018 r.

-"W ubiegłym roku wszystkim szło bardzo dobrze, może aż za dobrze. I na pewno 2019 r. musi się trochę wyhamować, ale to nie znaczy, że nie będzie wzrostu. Myślę, że nasze lotnisko ten wzrost na pewno osiągnie" – powiedział szef podrzeszowskiego lotniska.

W 2018 r. lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 771 tys. pasażerów.

Port lotniczy Jasionka oferuje codzienne połączenia do Warszawy, Londynu i Monachium oraz m.in. loty (2-3 razy w tygodniu) do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow, a także cotygodniowe połączenia z Nowym Jorkiem i Tel-Awiwem. Loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Rzeszów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.