TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko Bydgoszcz podsumowuje rok 2018: 413 tys pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 08.01.2019 18:00:54
Lotnisko Bydgoszcz podsumowuje rok 2018: 413 tys pasażerów

Coraz więcej podróżnych korzysta z bydgoskiego lotniska.

Bydgoski port lotniczy podsumował rok. W 2018 roku z lotniska skorzystało ponad 413 tys. podróżnych. To wzrost o 24,7 proc. w porównaniu z 2017 rokiem. Lotnisko wkrótce czekają zmiany podnoszące komfort podróżnych. W najbliższym okresie planowane są również prace w zakresie przebudowy strefy komercyjnej na parterze terminala ogólnodostępnego.

W grudniu z bydgoskiego lotniska skorzystało o 17,4 proc. więcej pasażerów niż rok temu o tej samej porze. Miesiąc zamknął się liczbą równo 30 tysięcy odprawionych pasażerów. Wykonane zostały 450 operacje, co z kolei przekłada się na 27,1 % wzrostu. Cały rok 2018 lotnisko zakończyło liczbą 413 245 podróżnych i wzrostem o 24,7% w stosunku do roku 2017.

Oddane zostały nowe powierzchnie w terminalu, co zdecydowanie poprawiło jakość obsługi, odprawy, wzrósł poziom bezpieczeństwa. Uruchomione zostały cztery nowe kierunki: dwa rejsowe i dwa wakacyjne. Celem jest dalszy rozwój lotniska, zarówno w obszarze poszerzania siatki połączeń, ale także inwestycji, które umożliwią sprawniejsze obsługiwanie pasażerów.

Planowana jest również gruntowna modernizacja parkingów lotniskowych, obejmująca między innymi wprowadzenie nowoczesnych, inteligentnych aplikacji rezerwacyjnych, rozwiązań mobilnych, podział na strefy wraz z uruchomieniem bezpłatnej strefy kiss&fly, co znacząco podniesie wygodę i skróci czas dla pasażerów podróżujących autami.

Zarówno nowy system parkingowy, jak i przebudowane wnętrze terminala, lotnisko planuje oddać pasażerom na sezon wakacyjny, dzięki czemu letnie wyloty z Bydgoszczy zyskają dodatkowe atuty. Warto zaznaczyć, że oferta lotów czarterowych jest bogatsza od ubiegłorocznej. Poza cieszącymi się dużą popularnością wśród mieszkańców Regionu lotami do Burgas, Zakynthos, Korfu i Antalyi, w tym roku z Bydgoszczy będzie można polecieć również do Heraklionu i Dubrownika. Korzystając z tego ostatniego połączenia możemy również planować urlop w Bośni i Hercegowinie. Wszystkie oferty są dostępne w biurach podróży.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Bydgoszcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.