TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnisko BER ruszy w październiku 2020 r.
PAP - Opublikowano: 09.10.2019 13:30:15
Lotnisko BER ruszy w październiku 2020 r.

7 października przedstawiono kolejny termin otwarcia lotniska Berlin-Brandenburg

7 października przedstawiono kolejny termin otwarcia lotniska Berlin-Brandenburg.

Dyrektor lotniska Berlin-Brandenburg podał kolejny termin otwarcia obiektu. Ma to nastąpić w październiku 2020 roku. Biorąc jednak pod uwagę, że port lotniczy powinien działać już od ośmiu lat, nowa data nie budzi entuzjazmu mieszkańców stolicy RFN.

-"Lotnisko zostanie otwarte w październiku nadchodzącego roku. Ustaliliśmy ten termin dwa lata temu po przeprowadzeniu dokładnych analiz. Nasze przewidywania (dotychczas) dość dokładnie się sprawdzały" - powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" Engelbert Luetke Daldrup, szef przedsiębiorstwa zarządzającego lotniskami w stolicy Niemiec.

Tegel do zamknięcia

Dyrektor poinformował również, że prawie od razu po otwarciu portu lotniczego Berlin-Brandenburg zamknięte zostanie lotnisko Tegel. "Jeśli ktoś chce jeszcze zdążyć obejrzeć to ładne, ale bardzo ciasne lotnisko, musi to zrobić w ciągu najbliższych 12 miesięcy" - zapewnił.

Berlin-Brandenburg miało być otwarte w 2011 roku. Kolejne problemy z budową i uzyskaniem certyfikatów bezpieczeństwa spowodowały, że termin był przekładany już kilkakrotnie. Stąd nowa data spotyka się wśród mieszkańców niemieckiej stolicy i mediów z raczej sceptycznym odbiorem.

Inwestycja jest obiektem drwin całych Niemiec i symbolem niegospodarności władz Berlina. Obiekt miał kosztować nieco ponad 2 mld euro. Obecnie koszt inwestycji opiewa już na 6 mld. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Niemcy
  • Artek Be – 10.10.2019

    Jakoś w to nie wierzę...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !