TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotniska w Warszawie i Modlinie z bramkami biometrycznymi
InfoAir.pl - Opublikowano: 29.11.2018 15:30:49
Lotniska w Warszawie i Modlinie z bramkami biometrycznymi

29 listopada MSWiA podpisało umowę ze spółką Enigma System Ochrony Informacji na instalację łącznie 25 bramek biometrycznych.

Na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin wdrożony zostanie system automatycznej odprawy granicznej. W podpisaniu umowy na instalację łącznie 25 bramek biometrycznych wziął udział Krzysztof Kozłowski, wiceminister MSWiA - informuje w czwartek - 29 listopada - ministerstwo.

Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Zbigniew Sipeiera, wojewoda mazowiecki, podpisał umowę na wdrożenie systemu automatycznej odprawy granicznej z przedstawicielami wykonawcy - spółki Enigma System Ochrony Informacji.

-"W ramach kontraktu zainstalowanych zostanie łącznie 25 bramek biometrycznych: 20 na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz 5 w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Dzięki inwestycji wartej 6,7 mln zł oba mazowieckie lotniska będą pierwszymi w Polsce korzystającymi z udogodnień automatycznej odprawy. Wpłynie to znacząco na bezpieczeństwo oraz komfort podróżnych" - czytamy.

Jak powiedział Krzysztof Kozłowski, wiceszef MSWiA - "Automatyzacja kontroli dostępu pasażerów do terminali to rozwiązanie całkowicie innowacyjne. Z jednej strony to przyspieszenie obsługi pasażerów, z drugiej sprostanie najwyższym standardom bezpieczeństwa. Lotnisko Chopina w Warszawie i Port Lotniczy Warszawa-Modlin są lotniskami wyjątkowymi - są oknami na świat dla Polski".

-"Bramki ABC (ang. Automated Border Control) będą wykorzystane do odprawy granicznej głównie obywateli państw Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, posiadających biometryczne paszporty. Umożliwią podróżnym samodzielną odprawę. Bramki ABC automatycznie zweryfikują dane zawarte w chipie biometrycznym paszportu z wizerunkiem twarzy podróżnego i potwierdzą, czy osoba przedstawiająca dokument do odprawy jest jego właścicielem" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Ministerstwo informuje jednocześnie, że automatyczne połączenie urządzeń z bazami danych Systemu Informacyjnego Schengen II, które obsługuje Straż Graniczna, "pozwoli m.in. ustalić czy podróżny nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego. Wdrożenie bramek biometrycznych zwiększy także przepustowość odprawy granicznej, a tym samym skróci czas oczekiwania podróżnych z kilku minut do kilkunastu sekund".(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
bezpieczeństwo
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Modlin
MSWiA
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.