TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotnicze zainteresowanie Polski Rumunią
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 12.04.2019 13:30:04
Lotnicze zainteresowanie Polski Rumunią

Patryk Wild i Rafał Milczarski uczestniczyli w konferencji Aviation Day Romania, odbywającej się Bukareszcie.

"Lotniczy środek ciężkości w Europie przenosi się na wschód. Polska tak jak Rumunia to przyszli liderzy tego rynku" - napisał Patryk Wild, który uczestniczy w konferencji Aviation Day Romania, odbywającej się Bukareszcie.

"Szansą dla szybko rosnącego rynku lotniczego w Polsce jest to, że wykorzystując najnowsze rozwiązania możemy skrócić dystans, który nas wciąż dzieli od rynków Europy Zachodniej" - dodał wiceminister.

Rozmowy w Bukareszcie

Uczestniczący także w bukareszteńskiej konferencji prezes PLL LOT Rafał Milczarski podkreślił, że LOT jest najdynamiczniej rozwijającą się linią lotniczą.

"LOT jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się linią lotniczą w tej części świata. Potrzebujemy warunków do dalszej ekspansji. #CPK uwolni tak potrzebną przepustowość lotniskową" - napisał na twitterze.

Centralny Port Komunikacyjny - według rządu - ma być najważniejszą polską inwestycją infrastrukturalną. Port ma być węzłem przesiadkowym zlokalizowanym między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. CPK zakłada intensywny rozwój sieci połączeń kolejowych oraz drogowych na terenie całego kraju. Koszty związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji szacowane są na poziomie do 35 mld zł, w tym 16-19 mld zł na realizację części lotniskowej, 8-9 mld zł – kolejowej i 7 mld zł – drogowej.

W ramach tego projektu 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów, zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. Docelowo lotnisko będzie mogło być rozbudowane do przepustowości ok. 100 mln ludzi. Do końca 2019 r. mają się zakończyć prace przygotowawcze, a sam port powinien być zbudowany do końca 2027 r. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
LOT
. CPK
Rumunia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.