TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT: Zderzenie z patkiem na trasie Warszawa-Poznań
InfoAir.pl - Opublikowano: 10.09.2019 16:30:24
Samolot LOT-u zderzył się z ptakiem

Przez zderzenie się samolotu z ptakiem poranny wylot maszyny PLL LOT z Poznania do Warszawy został opóźniony o około czterdzieści minut.

Przez zderzenie się samolotu z ptakiem poranny wylot maszyny PLL LOT z Poznania do Warszawy został opóźniony o około czterdzieści minut.

Pilot samolotu przylatującego we wtorkowy poranek z Warszawy do Poznania zgłosił kontroli lotów, że maszyna zderzyła się z ptakiem.

-"Samolot po wylądowaniu w Poznaniu został skierowany do dokładnych oględzin, dlatego następny lot 3958 (z Poznania do Warszawy – PAP) został opóźniony o około 40 minut" – powiedział PAP p.o. rzecznik prasowy PLL LOT Michał Czernicki.

Jak wyjaśnił Czernicki na kadłubie samolotu nie wykryto żadnych uszkodzeń.

-"Jeżeli wystąpiłoby jakiekolwiek podejrzenie usterek, samolot zostałby skierowany do dogłębnej analizy technicznej i na pewno nie udałby się w rejs" – zapewnił.

W poniedziałek na poznańskim lotnisku Ławica awaryjnie lądował samolot bombardier Q400 także należący do PLL LOT. Systemy maszyny wskazywały usterkę jednego z silników, dlatego piloci zdecydowali się na awaryjne lądowanie. Ich maszyna nadal znajduje się na lotnisku Ławica. Technicy diagnozują przyczynę usterki. W związku z jej wyłączeniem z lotów, inny poranny rejs z Poznania do Warszawy został odwołany, a pasażerowie polecieli alternatywnymi połączeniami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
LOT
Lotnisko Poznań