TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT zatrudni cywilnych absolwentów z Dęblina
InfoAir.pl - Opublikowano: 21.05.2018 13:16:19
LOT zatrudni cywilnych absolwentów z Dęblina

"Szkoła Orląt" i PLL LOT podpisały porozumienie o współpracy

Ułatwienie zatrudnienia cywilnych absolwentów "Szkoły Orląt" w Dęblinie w PLL LOT, prace nad tworzeniem nowych form studiów, wymianę doświadczeń teoretycznych i praktycznych – zakłada porozumienie zawarte między lotniczą uczelnią a LOT-em.

Porozumienie podpisali w poniedziałek w Dęblinie (Lubelskie) komendant-rektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, zwanej "Szkołą Orląt", gen. Piotr Krawczyk i prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Gen. Krawczyk zaznaczył, że dęblińska uczelnia oprócz pilotów i specjalistów dla Sił Powietrznych i armii, kształci też personel na potrzeby lotnictwa cywilnego oraz gospodarki. Współpraca szkoły z LOT-em będzie korzystna dla obu partnerów – podkreślił.

"W tej współpracy skupimy się na wykorzystaniu zasobów WSOSP na potrzeby naszego narodowego przewoźnika" – powiedział gen. Krawczyk. Zaznaczył, że szkoła skorzysta na umowie, gdyż studenci dostaną możliwość praktycznego szkolenia w PLL LOT. "W dalszej perspektywie widzimy możliwość utworzenia studiów dualnych o profilu technicznym, gdzie teoria będzie wykładana w naszej szkole, a praktyczna – w LOT" - mówił.

Milczarski powiedział, że LOT, który szybko się rozwija, potrzebuje nowych kadr i liczy na zatrudnienie absolwentów dęblińskiej "Szkoły Orląt". "Uwspólniając pewne zagadnienia dotyczące zakresu szkolenia, będziemy w stanie ułatwić osobom, które będą kończyć studia cywilne w +Szkole Orląt+ bezproblemowe, płynne wejście w struktury LOT-u" – zapowiedział Milczarski.

"Do końca 2019 r. potrzebujemy zatrudnić ponad 300 pilotów. Jako LOT będziemy starali się bardzo zaangażować w to, żeby w ośrodkach szkolenia w Polsce, mogło być realizowane szkolenie, które spełnia nasze oczekiwania. Wybór +Szkoły Orląt+ jest oczywisty - nam zależy, żeby możliwie jak najwięcej osób ze +Szkoły Orląt w Dęblinie+ trafiało do nas" – dodał.

Milczarski zapowiedział, że współpraca LOT z dęblińską uczelnią rozpocznie się natychmiast. "Zaczniemy tworzyć wspólny program szkolenia, mamy do tego przeznaczonych ekspertów i zespół roboczy" – zapowiedział.

"Szkoła Orląt", powstała w listopadzie 1925 r. w Grudziądzu jako Oficerska Szkoła Lotnictwa z zadaniem kształcenia pilotów i obserwatorów. W kwietniu 1927 r. szkołę przeniesiono do Dęblina. W 1968 r. uzyskała status wyższej uczelni. Od 1994 r., po kolejnych reorganizacjach, uczelnia funkcjonuje jako Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych.

Obecnie dęblińska "Szkoła Orląt" na dwóch wydziałach - Lotnictwa oraz Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki - prowadzi studia I i II stopnia na pięciu kierunkach: lotnictwo i kosmonautyka, nawigacja, bezpieczeństwo narodowe, logistyka oraz transport. Kształci m.in. pilotów, nawigatorów, mechaników, pracowników służb ruchu lotniczego. Szkoła prowadzi studia stacjonarne i niestacjonarne, studia podyplomowe, kursy doskonalenia zawodowego oraz studium oficerskie dla absolwentów uczelni cywilnych. W jej strukturach działa Akademickie Centrum Szkolenia Lotniczego, które dysponuje 14 samolotami i 8 śmigłowcami.

PLL LOT W 2017 r. przewiozły ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad jedną czwartą w ciągu roku. Do 2020 r. przewoźnik planuje przekroczyć liczbę 10 mln pasażerów rocznie. Spółka zatrudnia prawie 3 tys. pracowników.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pilot
edukacja
LOT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.