TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT w kolejnym sojuszu - z El Al
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 06.06.2018 19:30:06
LOT w kolejnym sojuszu - z El Al

LOT i izraelskie linie lotnicze El Al podpisały porozumienie ws. partnerstwa

PLL LOT i izraelskie linie lotnicze El Al podpisały w poniedziałek w Sydney memorandum rozpoczynające współpracę przewoźników. W przyszłości ma ono doprowadzić do umowy code-share, na mocy której jedna linia lotnicza przewozi pasażerów z biletami wystawionymi przez inną linię.

Jak tłumaczą Polskie Linie Lotnicze LOT, podpisane w poniedziałek porozumienie ma też przyczynić się do zbadania innych obszarów potencjalnego partnerstwa, "aby wzmocnić relacje między Izraelem a Polską w interesie obu społeczności".

"W ramach tego porozumienia będziemy rozwijać naszą współpracę. Docelowo będziemy chcieli mieć code-share z El Al. To jest kolejny krok tej współpracy" - powiedział dziennikarzom prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Jak dodał, "od tego momentu będziemy pracować ręka w rękę, by wykorzystać wszystkie synergie między naszymi liniami". Dodał, że "w ten sposób zaoferujemy naszym pasażerom jeszcze lepszy serwis i usługi, znacząco przyczyniając się do rozwoju relacji między naszym krajami".

Wyjaśnił, że LOT i El Al w wielu aspektach są podobne, m.in. jeśli chodzi o flotę, siatkę połączeń.

"To porozumienie ma służyć temu, żeby pokazać, że LOT i El Al to dwie linie lotnicze z dwóch państw, które są bardzo siebie blisko i mentalnie i historycznie, jeśli chodzi o plany rozwoju" - powiedział Milczarski. Podkreślił, że relacje PLL LOT z EL Al są wyśmienite.

EL Al to państwowe linie lotnicze, swoją bazę mają w porcie lotniczym Ben Guriona w Tel Awiwie. Linia lata m.in. do Europy, Azji, Ameryki Północnej, a w Polsce do Warszawy i Krakowa.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
Izrael
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.