TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT uruchomił połączenie Warszawa-Kaliningrad
PAP - Opublikowano: 05.06.2017 19:43:46
LOT uruchomił połączenie Warszawa-Kaliningrad

W poniedziałek Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły pierwsze bezpośrednie połączenie między Polską a Okręgiem Kaliningradzkim; Warszawa - Kaliningrad - poinformował przewoźnik. Lot potrwa ok. godziny, a rejsy na tej trasie będą wykonywane 6 razy w tygodniu.

W poniedziałek Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły pierwsze bezpośrednie połączenie między Polską a Okręgiem Kaliningradzkim; Warszawa - Kaliningrad - poinformował przewoźnik. Lot potrwa ok. godziny, a rejsy na tej trasie będą wykonywane 6 razy w tygodniu.

Spółka wyjaśniła, że w poniedziałki, wtorki i czwartki samoloty z Lotniska Chopina będą startować o godz. 11:05, by wylądować w Kaliningradzie o godz. 12:10. Z kolei samoloty z Kaliningradu wystartują 12:40, by wylądować w stolicy o 13:45.

W środy, piątki i niedziele rejsy będą odbywały się według następującego rozkładu: start z Warszawy o 16:25 - lądowanie w Kaliningradzie o 17:30; start z Kaliningradu 18:00 - lądowanie w Warszawie o 19:05.
Trasę obsługują turbośmigłowe Bombardiery Q400.

- "Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki nowemu połączeniu, pasażerowie z Polski w zaledwie godzinę znajdą się w malowniczym Kaliningradzie, który jest świetną propozycją na weekendowy wyjazd czy dłuższy odpoczynek. Z drugiej strony, z połączenia z Kaliningradu do Warszawy chętnie skorzystają pasażerowie podróżujący do pozostałych miast w Polsce takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław, ale również przesiadający się na połączenia do Europy Zachodniej - do Amsterdamu, Paryża, Londynu, Genewy czy Mediolanu, a także na połączenia wschodnioeuropejskie, takie jak Lwów, Kijów i Odessa" - zwrócił uwagę cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. Wraz z połączeniem do Kaliningradu, LOT zainaugurował już 29 nowych połączeń, w tym cztery dalekiego zasięgu do Los Angeles, Newarku, Seulu i Tokio. Jeszcze w sezonie letnim polski przewoźnik rozpocznie regularne rejsy z Krakowa do Chicago, a także z czterech portów regionalnych do Tel Awiwu, oraz z Poznania i Bydgoszczy do Lwowa. Od 28 sierpnia pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego połączenia z Warszawy do Goeteborga.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kaliningrad
Warszawa
LOT
nowe połączenia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.