TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT uruchomił połączenie Warszawa-Kaliningrad
PAP - Opublikowano: 05.06.2017 19:43:46
LOT uruchomił połączenie Warszawa-Kaliningrad

W poniedziałek Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły pierwsze bezpośrednie połączenie między Polską a Okręgiem Kaliningradzkim; Warszawa - Kaliningrad - poinformował przewoźnik. Lot potrwa ok. godziny, a rejsy na tej trasie będą wykonywane 6 razy w tygodniu.

Spółka wyjaśniła, że w poniedziałki, wtorki i czwartki samoloty z Lotniska Chopina będą startować o godz. 11:05, by wylądować w Kaliningradzie o godz. 12:10. Z kolei samoloty z Kaliningradu wystartują 12:40, by wylądować w stolicy o 13:45.

W środy, piątki i niedziele rejsy będą odbywały się według następującego rozkładu: start z Warszawy o 16:25 - lądowanie w Kaliningradzie o 17:30; start z Kaliningradu 18:00 - lądowanie w Warszawie o 19:05.
Trasę obsługują turbośmigłowe Bombardiery Q400.

- "Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki nowemu połączeniu, pasażerowie z Polski w zaledwie godzinę znajdą się w malowniczym Kaliningradzie, który jest świetną propozycją na weekendowy wyjazd czy dłuższy odpoczynek. Z drugiej strony, z połączenia z Kaliningradu do Warszawy chętnie skorzystają pasażerowie podróżujący do pozostałych miast w Polsce takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław, ale również przesiadający się na połączenia do Europy Zachodniej - do Amsterdamu, Paryża, Londynu, Genewy czy Mediolanu, a także na połączenia wschodnioeuropejskie, takie jak Lwów, Kijów i Odessa" - zwrócił uwagę cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. Wraz z połączeniem do Kaliningradu, LOT zainaugurował już 29 nowych połączeń, w tym cztery dalekiego zasięgu do Los Angeles, Newarku, Seulu i Tokio. Jeszcze w sezonie letnim polski przewoźnik rozpocznie regularne rejsy z Krakowa do Chicago, a także z czterech portów regionalnych do Tel Awiwu, oraz z Poznania i Bydgoszczy do Lwowa. Od 28 sierpnia pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego połączenia z Warszawy do Goeteborga.


Sprawdź też:
Kaliningrad
Warszawa
LOT
nowe połączenia

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.