TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT uruchamia połączenie z Kazachstanem
PAP - Opublikowano: 29.05.2017 22:06:45
LOT uruchamiają połączenie z Kazachstanem

LOT we wtorek zainaugurują pierwsze w swojej historii bezpośrednie połączenie z Warszawy do Astany w Kazachstanie - powiedział w poniedziałek PAP prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że Astana to siódmy kierunek LOT-u uruchomiony w tym roku i pierwszy w Azji Centralnej.

PLL LOT we wtorek zainaugurują pierwsze w swojej historii bezpośrednie połączenie z Warszawy do Astany w Kazachstanie - powiedział w poniedziałek PAP prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że Astana to siódmy kierunek LOT-u uruchomiony w tym roku i pierwszy w Azji Centralnej.

Samolot z warszawskiego Lotniska Chopina wystartuje we wtorek ok. godziny 22.50. Trasę będą obsługiwały Boeingi 737-800 Next Generation, które na pokład mogą zabrać 186 osób. Maszyna w ciągu niecałych pięciu godzin ma pokonać ok. 3,5 tys. km. W przyszłości trasę tę będą obsługiwały najnowocześniejsze samoloty wąskokadłubowe na świecie – Boeingi 737 MAX 8. Rejsy będą odbywały się cztery razy w tygodniu.

- "Jak dotąd nie mieliśmy bezpośredniego szlaku komunikacyjnego łączącego Polskę z Azją Centralną. Kazachstan to obecnie najdynamiczniej rozwijający się ośrodek gospodarczy w całym regionie. Eksport do Republiki Kazachstanu odgrywa znaczącą rolę w polskiej sprzedaży za granicę, co powoduje, iż kraj ten jest dla Polski strategicznym partnerem gospodarczym wśród krajów Azji Centralnej. Polsko-kazachstańska wymiana handlowa utrzymuje się na wysokim poziomie i w 2016 roku sięgnęła 759,4 mln USD. Jestem pewien, że bezpośrednie rejsy między Warszawą a Astaną sprawią, iż wkrótce te wskaźniki będą jeszcze wyższe" - powiedział Milczarski.

Jak dodał, rozkład został tak ułożony, by zapewnić wygodną podróż nie tylko pasażerom podróżującym między Polską a Kazachstanem, ale również między Kazachstanem a innymi krajami Europy i Ameryki Północnej.

- "Tak jak w przypadku Japonii czy Korei Południowej, uruchomienie przez LOT bezpośredniego połączenia z Warszawy pozwoliło uwolnić potencjał podróży turystycznych i biznesowych w obu kierunkach, tak jesteśmy przekonani, że to samo stanie się również w przypadku Kazachstanu. Liczymy, że z naszego połączenia chętnie skorzystają nie tylko Polacy i Kazachowie, ale będzie to świetna oferta dla pozostałych mieszkańców regionu, zwłaszcza z Europy Zachodniej i Centralnej" - podkreślił.

Na pokładzie Boeingów 737-800 NG wykonujących połączenia między Warszawą a Astaną, LOT oferuje trzy klasy podróży – klasę biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną.

Milczarski przypomniał, że LOT jest oficjalnym partnerem Astana EXPO 2017. "Nasze połączenie zapewni najdogodniejszą podróż przez Warszawę pasażerom z Europy Zachodniej i Centralnej, którzy zdecydują się odwiedzić wystawę w tym roku" - dodał.

Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017 potrwa od 10 czerwca do 10 września. Odbywa się pod hasłem "Energia przyszłości". Polska zaprezentuje się pod hasłem "Poland: creative people, smart energy". Oprócz rozwiązań dla energetyki, w tym nowoczesnego, czystego spalania węgla, zamierza też pokazać, jak wykorzystać lasy do redukcji emisji dwutlenku węgla, a także promować kandydaturę Łodzi, jako gospodarza Expo w 2022 roku.

Połączenie do Astany jest 28. zainaugurowanym przez polskiego przewoźnika połączeniem od początku 2016 roku, obok Los Angeles, Newark, Seulu i Tokio. Uruchomienie bezpośrednich rejsów na trasie Warszawa- Astana to jeden z elementów strategii rentownego rozwoju LOT-u do 2020 roku.

Z danych ULC wynika, że z PLL LOT podróżowało w 2016 r. ponad 6,8 mln osób, co dało przewoźnikowi 22,38-proc. udział w polskim w rynku.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kazachstan
nowe połączenia
LOT
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.