TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT rozmawia o przejęciu Croatia Airlines
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 11.07.2018 10:19:25
LOT rozmawia o przejęciu Croatia Airlines

Bardzo ciekawy pomysł PLL LOT na lotniczą oś Warszawa-Budapeszt-Zagrzeb.

Chorwacki rząd zaprasza PLL LOT do rozmów na temat przejęcia części bądź całości linii Croatia Airlines - podaje środowa "Rzeczpospolita". Według nieoficjalnych informacji "Rz" pierwsze spotkanie strony polskiej i chorwackiej miałoby się odbyć jeszcze latem.

Jak podaje gazeta, Croatia jest niewielkim przewoźnikiem, a jej główny biznes to połączenia do Europy Zachodniej, przede wszystkim dowożenie pasażerów Lufthansie.

Z działalności operacyjnej Croatia ma straty i potrzebuje pieniędzy. LOT ma zapas gotówki, ale chce ją wydać na własny rozwój - czytamy.

Cytowany w "Rz" dyrektor komunikacji i public relations w LOT Adrian Kubicki podkreślił, że obecnie polski przewoźnik jest skoncentrowany na "budowie centrum przesiadkowego w Warszawie i bazy w Budapeszcie oraz rozwoju współpracy z Nordacą". "Jeśli LOT zdecyduje się na przejęcie kolejnego przewoźnika, musiałoby to gwarantować szybki impuls w naszej ekspansji. Jest zresztą zbyt wcześnie, by komentować rozmowy, które jeszcze się nie zaczęły" - dodał.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
Croatia Airlines
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.