TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT poleci za granicę dopiero po 19 czerwca
- Opublikowano: 02.06.2020 14:30:31
LOT poleci za granicę dopiero po 19 czerwca

Polski przewoźnik przedłużył moment swojego powrotu na linie międzynarodowe. Te loty są odwołane do 19 czerwca włącznie.

Polski przewoźnik przedłużył moment swojego powrotu na linie międzynarodowe. Loty za granicę są odwołane do 19 czerwca włącznie.

Jak informuje firma: -"Przedłużamy czas obowiązywania obecnego rozkładu połączeń krajowych do 19 czerwca br. W ramach wznowionej siatki połączeń pasażerowie mogą już korzystać z rejsów z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz rejsu na trasie Kraków-Gdańsk. Wszystkie połączenia realizowane są w oparciu o procedurę #BezpiecznyLOT.

Jednocześnie informujemy, że w trosce o naszych pasażerów oraz z powodu niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych, a także licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, połączenia międzynarodowe od dnia 15 czerwca do dnia 19 czerwca włącznie zostały odwołane."

To nie jest decyzja LOT-u

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski pytany o to, kiedy mogą zostać uruchomione rejsy międzynarodowe, odpowiedział, że ta decyzja nie należy do LOT.

-"To jest decyzja rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego. Obserwowana jest sytuacja epidemiczna i w miarę tych obserwacji i wyciąganych z nich wniosków, będzie można mówić o dalszym otwarciu polskiego nieba na inne kraje europejskie, potencjalnie na świat" - powiedział.

Zaznaczył jednocześnie, że inne kraje też są zamknięte na ruch międzynarodowy.

-"Jesteśmy zależni również od otwarcia się innych krajów na nas. To jest sytuacja, kiedy cały świat się zamknął. Zanim te wszystkie bariery się odblokują, potrwa to wiele tygodni" - ocenił szef LOT.

PLL LOT w poniedziałek wznowił swoje krajowe połączenia, realizując rejs z Warszawy do Szczecina. Na razie pasażerowie LOT będą mogli skorzystać z połączeń krajowych wykonywanych na osiem lotnisk. Będą to loty: do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk; do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska. Wznowiona siatka połączeń obejmuje w sumie około 30 rejsów krajowych. Rozkład ten będzie obowiązywał do 19 czerwca.

W piątek, 22 maja, w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z 21 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych - do 6 czerwca br. Jeśli chodzi o loty krajowe, zakaz ten został przedłużony na kolejne 8 dni i obowiązywał do 31 maja br. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 24 maja 2020 r. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linia
LOT