TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT podwaja rejsy z lotniska Zielona-Góra Babimost
InfoAir.pl - Opublikowano: 23.05.2019 12:30:10
LOT podwaja rejsy z lotniska Zielona-Góra Babimost

Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o podwojeniu liczby rejsów między Zieloną Górą a Warszawą.

Niebawem będzie więcej lotów z Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost. Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o podwojeniu liczby rejsów między Zieloną Górą a Warszawą. Do tego w sezonie wakacyjnym będą loty czarterowe do Turcji.

Jak poinformowało 22 maja Biuro Prasowe PPL, od 6 czerwca br. zarówno do Zielonej Góry, jak i do stolicy będzie można dostać się rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.

Według PPL układ połączeń jest korzystny zarówno dla biznesmenów podróżujących na jeden dzień z lub do Zielonej Góry, jak i dla turystów, którzy chcieliby odwiedzić lubuskie winnice. Ponadto, rejsy będą dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych PLL LOT.

Nie tylko LOT

Natomiast letni sezon czarterowy na zielonogórskim lotnisku otworzy turecka linia Onur Air, która 24 czerwca zainauguruje połączenia z doskonale znaną polskim turystom Antalyą.

Rejsy będą realizowane do 16 września Airbusami A320. Będą to o największe samoloty regularnie, w każdy poniedziałek, operujące z portu lotniczego w Babimoście.

"Cieszymy się z rosnącego zainteresowania portem lotniczym w Zielonej Górze" - powiedział rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Piotr Rudzki.

Dodał, że decyzje podjęte zarówno przez biura podróży, jak i przewoźników świadczą o niewykorzystanym jeszcze potencjale, który powinien w przyszłości utrwalić pozycję regionu lubuskiego na lotniczej mapie komunikacyjnej Polski.

Według PPL stabilną pozycję zielonogórskiego lotniska potwierdzają wyniki przewozowe. Od początku roku w Babimoście zrealizowano w ruchu pasażerskim 386 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało ponad 6 tys. pasażerów - z czego 1 tys. 542 w ciągu ostatniego miesiąca.

"Zakładamy, że ten wakacyjny wzrost liczby operacji zarówno rejsowych, jak i czarterowych w poważnym stopniu przełoży się na wzrost liczby obsługiwanych przez nasz port w Zielonej Górze pasażerów" – ocenił Rudzki.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. W jego zasobach znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
LOT
Lotnisko Zielona Góra
  • Miłosz Olesiński – 23.05.2019

    Osobiście uważam że obecny system lotnictwa w Polsce ma niewielki sens. Nie rozumiem ludzi latających np z Krakowa do Warszawy, łącznie z odprawą to zajmuje tyle co dojazd pociągiem w dużo niższej cenie.

  • Wieczorek Dariusz – 23.05.2019

    Podwaja i... zmienia godziny na mniej korzystne. Typowe dla tego województwa :D

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.