TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT myśli o Japonii. Premier załatwia slot
PAP - Opublikowano: 27.04.2019 10:27:16
LOT myśli o Japonii. Premier załatwia slot; fot. LOT

Premier Morawiecki: chcemy otwierać kolejne połączenia lotnicze z Japonią

-"Chcemy otwierać z Japonią kolejne połączenia lotnicze, poprosiłem premiera Shinzo Abe o interwencję w sprawie dodatkowego slotu dla PLL LOT na jednym z ważniejszych lotnisk japońskich - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. LOT obecnie lata do Tokio codziennie.

Premier na konferencji prasowej na wojskowym lotnisku w Warszawie, nawiązał do swojego spotkania z szefem japońskiego rządu Shinzo Abe, jakie odbyło środę - 24 kwietnia - w Bratysławie.

"Prosiłem pana premiera o interwencję dotyczącą dodatkowego slotu na jednym z ważniejszych lotnisk japońskich dla Polskich Linii Lotniczych LOT" - powiedział premier na konferencji prasowej.

Sloty to czas, w którym samolot może lądować i startować na danym lotnisku.

Częściej do Japonii

Morawiecki ocenił, że PLL LOT, które "jeszcze niedawno były skazane +na pożarcie+ przez innych", przez ostatnie trzy lata rozwijają się bardzo dobrze, otwierają nowe połączenia międzynarodowe".

-"I chcemy kolejne połączenia z Japonią otwierać, bo wiadomo, że jest to bardzo ważne dla wymiany gospodarczej, kulturalnej, wymiany na wszystkich możliwych poziomach. Chcemy zdecydowanie otwierać te relacje z Japonią. Mamy podobne problemy mimo, że kraj jest tak odległy od nas" - mówił szef polskiego rządu.

PLL LOT na tokijskie lotnisko Narita lata do stycznia 2016 roku; od sezonu letniego zwiększyły częstotliwość rejsów do siedmiu w tygodniu.

LOT w ub. roku przewiózł ponad 8,8 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W 2019 r. roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przewiezionych osób. Przewoźnik w swojej ofercie ma ponad sto regularnych połączeń do Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
Japonia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !