TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT-em z Bydgoszczy do Lwowa
WWW.KUJAWSKO-POMORSKIE.PL - Opublikowano: 08.06.2017 07:10:50
LOT-em z Bydgoszczy do Lwowa

Lwów na Ukrainie to kolejny kierunek bezpośrednich lotów z kujawsko-pomorskiego regionalnego Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Połączenie uruchamia nasz narodowy przewoźnik, PLL LOT. Pierwsze rejsy 4 sierpnia.

- To dobra wiadomość dla naszych firm operujących na ukraińskim rynku oraz dla goszczących u nas Ukraińców. Jestem też przekonany, że otwiera to nowe możliwości dla turystyki, w tym turystyki sentymentalnej. To połączenie powinno poprawić wynik finansowy portu – podkreślił podczas spotkania z przedstawicielami mediów marszałek Piotr Całbecki.

- Uruchomienie tego połączenia ma podłoże biznesowe, chcemy być wszędzie tam, gdzie jest biznes. Będziemy konkurencyjni jeśli chodzi o ceny biletów od 249 złotych. Nie mamy się czego wstydzić jeśli chodzi o jakość usług, jesteśmy w czołówce europejskiej – mówił rzecznik prasowy LOT-u Adrian Kubicki. Dodał, że LOT liczy na zainteresowanie przede wszystkim licznej w Polsce i w naszym regionie ukraińskiej diaspory oraz na ruch turystyczny.

- Jesteśmy gotowi do obsługi tych połączeń pod względem technicznym i logistycznym – deklarował prezes PLB Tomasz Moraczewski.

W konferencji uczestniczyli także wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i wiceprezydent Torunia Andrzej Rakowicz, który jest członkiem rady nadzorczej PLB.

Loty z Bydgoszczy do Lwowa i z Lwowa do Bydgoszczy będą się odbywać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. W barwach Polskich Linii Lotniczych LOT linię będą obsługiwały nowoczesne maszyny Bombardier Q400 (78 miejsc) i Embraer 175 (82 miejsca). Pasażerowie będą mieli do dyspozycji miejsca w klasie biznes, klasie ekonomicznej premium i zwykłej klasie ekonomicznej. Przelot potrwa godzinę i dwadzieścia minut.
Lwów, którego stare miasto, podobnie jak toruńska starówka, zostało wpisane na listę UNESCO, może być interesującym kierunkiem turystycznym także dla tych z nas, którzy nie mają korzeni na Wschodzie; tym bardziej, że jest dobrze skomunikowany z innymi miastami zachodniej Ukrainy. Rocznie odwiedza go blisko 2 miliony turystów. Dla mieszkańców naszego regionu może być wartą rozważenia propozycją wyjazdów weekendowych, czemu sprzyjają terminy i godziny odlotów (początek i koniec weekendu, godziny nocne i wczesnoporanne).

Regionalny Port Lotniczy Bydgoszcz jest spółką akcyjną z decydującym udziałem samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W ubiegłym roku PLB obsłużył blisko 350 tysięcy pasażerów. W zasięgu bezpośrednich lotów z Bydgoszczy są Frankfurt (to jedno z największych lotnisk przesiadkowych w Europie), Londyn, Birmingham, Dublin, Düsseldorf, Glasgow i Rzym.


Sprawdź też:
Bydgoszcz
Lwów
nowe połączenia
LOT

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.