TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT-em z Budapesztu do USA
MINISTERSTWO ROZWOJU - Opublikowano: 07.07.2017 14:44:29 1 komentarz
Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnym ogłoszeniu nowych połączeń dalekiego zasięgu obsługiwanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT na trasach Budapeszt-Nowy Jork i Budapeszt-Chicago. Szef resortu rozwoju spotkał się również z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier, Péterem Szijjártó.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnym ogłoszeniu nowych połączeń dalekiego zasięgu obsługiwanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT na trasach Budapeszt-Nowy Jork i Budapeszt-Chicago. Szef resortu rozwoju spotkał się również z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier, Péterem Szijjártó.

W konferencji prasowej w Budapeszcie, podczas której ogłoszone zostały nowe kierunki rejsów LOT-u udział wzięli przedstawiciele polskiego i węgierskiego rządu. Podkreślili znaczenie nowych połączeń dla rozwoju gospodarczego, zarówno Węgier, jak i Polski, ale także całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

- "Polskie Linie Lotnicze LOT są dziś najdynamiczniej rozwijających się przewoźników w Europie i niekwestionowanym liderem rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Uruchomienie bezpośrednich połączeń z Budapesztu do USA to drugi, po inwestycji w estońską linię Nordica, ważny krok w kierunku konsolidacji rynku lotniczego w naszym regionie" – powiedział wicepremier Morawiecki w trakcie konferencji.

- "To pokazuje, że w naszym regionie drzemie ogromna siła mogąca zmienić dotychczasowy krajobraz europejskiego rynku lotniczego. Bardzo cieszy fakt, że LOT zdecydował się wypełnić dużą lukę rynkową właśnie na Węgrzech, bo dzięki temu relacje gospodarcze naszych krajów staną się jeszcze silniejsze" – dodał.

PLL LOT będzie latał z Budapesztu do Nowego Jorku oraz z Budapesztu do Chicago od maja 2018 roku. Nowe destynacje są odpowiedzią na zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy pomiędzy Węgrami a Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Rejsy między Budapesztem a Nowym Jorkiem będą wykonywane cztery razy w tygodniu - w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Do Chicago z Budapesztu LOT poleci we wtorki i soboty. Oznacza to, że na lotnisku w Budapeszcie na stałe zbazowany zostanie jeden z Boeingów 787-8 Dreamliner z floty PLL LOT.

Podczas wizyty w Budapeszcie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier, Péterem Szijjártó. W trakcie spotkania omówione zostały dwustronne relacje gospodarcze, perspektywy rozwoju handlu, a także możliwości dalszej współpracy polsko-węgierskiej. Wicepremier Morawiecki pogratulował również szefowi węgierskiej dyplomacji niedawnego objęcia przez Węgry prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Ponadto rozmawiano o nadchodzącym spotkaniu ministrów handlu V4+ Australia.

Węgry są 9 partnerem handlowym Polski. W 2016 roku wzajemne obroty wyniosły ok. 8 mld euro, z czego polski eksport wyniósł 4,8 mld euro, a import 3,2 mld euro. Polska jest obecnie trzecim co do wielkości eksporterem do Węgier, po Austrii i Niemczech oraz przed Chinami, Słowacją i Republiką Czeską.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ministerstwo Rozwoju
Morawiecki
wizyta
  • satyr – 11.07.2017

    Gdyby PO było u władzy LOT już by nie istniał !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.