TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Litwa zacznie latać do Norwegii. Potem może Polska
WIRUS, LINIA, LITWA - Opublikowano: 22.05.2020 16:30:12
Litwa zacznie latać do Norwegii. Potem może Polska; fot. Wilno Airport

Litwa wznawia loty do Norwegii, być może wkrótce także do Warszawy.

Litwa od poniedziałku wznawia loty do kilku miast Norwegii – postanowił w środę, 20 maja, rząd w Wilnie. Litwa już wznowiła loty do Frankfurtu, Rygi i Tallina.

Premier Saulius Skvernelis zapowiedział, że wkrótce spodziewane jest uruchomienie połączenia z Warszawą.

Polska w planach

"W najbliższym czasie powinny zostać wznowione też loty (Polskich Linii Lotniczych) LOT do Warszawy" - powiedział dziennikarzom Skvernelis po posiedzeniu rządu.

Od 25 maja spółki lotnicze AirBaltic i Wizz Air uruchamiają loty na linii Wilno-Oslo. Wizz Air będzie też obsługiwał połączenia lotnicze z Kowna do Alesund i Bergen.

Litewski minister spraw zagranicznych Linas Linkeviczius poinformował, że wznowienie połączenia z Norwegią zostało uzgodnione z szefami MSZ Łotwy i Estonii.

Co lata?

Litwa wznowiła już loty z Wilna do Frankfurtu, gdzie lata niemiecka linia lotnicza Lufthansa, oraz do Rygi, które obsługuje łotewska firma AirBaltic. Od przyszłego tygodnia AirBaltic rozpoczyna loty z Wilna do Tallina.

15 maja trzy kraje bałtyckie w ramach łagodzenia warunków kwarantanny otworzyły dla swych obywateli granice lądowe, morskie i powietrzne.

Obywatele Litwy, Łotwy i Estonii mogą już swobodnie przemieszczać się po regionie, jednak wobec osób przybywających z zewnątrz obowiązuje nadal 14-dniowa kwarantanna. Natomiast przed dwoma tygodniami Polska i Litwa otworzyły swoją granicę bez wymogu dwutygodniowej izolacji dla osób prowadzących działalność gospodarczą, biznesową i naukową. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: