TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linie Air China uruchamiają nowy lot na linii Pekin-Zurych
AIR CHINA - Opublikowano: 09.06.2017 06:40:41
Linie Air China uruchamiają nowy lot na linii Pekin - Zurych

Dnia 7 czerwca linie Air China zorganizowały uroczystość i konferencję prasową z okazji uruchomienia nowej trasy Pekin-Zurych. Inauguracyjny lot z Pekinu wylądował w Zurychu o 7:25 czasu lokalnego. Był to pierwszy lot do tego szwajcarskiego miasta od czasu zamknięcia lotów na linii Pekin - Zurych w październiku 1999 roku.

Dnia 7 czerwca linie Air China zorganizowały uroczystość i konferencję prasową z okazji uruchomienia nowej trasy Pekin-Zurych. Inauguracyjny lot z Pekinu wylądował w Zurychu o 7:25 czasu lokalnego. Był to pierwszy lot do tego szwajcarskiego miasta od czasu zamknięcia lotów na linii Pekin-Zurych w październiku 1999 roku. 

W ramach obchodów ponownego otwarcia lotów na tej linii pasażerowie otrzymali specjalne podarunki od dwóch kultowych szwajcarskich marek: zegarmistrza Hublot i marki czekolady Lindt. Pracownicy firmy Swissport, dostawcy usług naziemnych na rzecz Air China w Szwajcarii, obsługiwali lądowanie inauguracyjnego lotu w tradycyjnych szwajcarskich strojach ludowych i rozdawali ciasteczka z wróżbą.

Zurych jest największym miastem w Szwajcarii i stolicą kantonu zuryskiego, a także największym centrum handlowym i kulturowym w kraju. Pełniąc rolę symbolicznej stolicy szwajcarskiej bankowości i będąc jednym z największych centrów finansowych na świecie, Zurych jest siedzibą główną Union Bank of Switzerland (UBS), Credit Suisse i wielu innych banków prywatnych.

W ostatnich latach miało miejsce wiele częstych wymian między Chinami a Szwajcarią na wysokim szczeblu, doszło także do zacieśnienia współpracy gospodarczej i handlowej między oboma krajami. W styczniu tego roku państwa ogłosiły współpracę Chin ze Szwajcarią w celu promowania inicjatywy Pasa i Drogi oraz zwiększania liczby wspólnych projektów infrastrukturalnych, usług finansowych, ubezpieczenia i możliwości produkcyjnych. Państwa ogłosiły także rok 2017 rokiem turystyki chińsko-szwajcarskiej. Poza nową trasą Pekin - Zurych linie Air China oferują także trzy loty w obie strony tygodniowo między Pekinem a Genewą. 

Bezpośrednie połączenia z Chin do Szwajcarii wesprą promocję turystyki i wymiany kulturowej oraz ułatwią współpracę między oboma państwami w ramach Strategicznego Chińsko-Szwajcarskiego Partnerstwa Innowacyjnego.

Z węzła głównego w Pekinie linie Air China operują 398 lotami do 181 miejsc docelowych w 39 krajach i regionach, włączywszy 64 miejsca za granicą, 114 punktów docelowych w kraju i 3 regiony (Hongkong, Makau i Tajwan). Wraz z partnerami w Star Alliance linie lotnicze umożliwiają loty do 1330 miejsc docelowych w 190 krajach.

Linie Air China są największym na świecie przewoźnikiem na trasach z Chin do Europy. Linie mają w ofercie 26 tras i prawie 300 lotów tygodniowo do 20 największych europejskich miejsc docelowych, włączywszy Londyn, Paryż, Frankfurt, Monachium, Wiedeń, Rzym, Moskwę, Barcelonę i Madryt. Wszystkie loty do Europy obsługiwane są na pokładach samolotów szeroko kadłubowych.

Informacje o lotach:

Lot numer CA781/782, cztery razy w tygodniu (wtorek, środa, piątek i niedziela). Wylot z Pekinu o 2:35, lądowanie w Zurychu o 7:25. Lot powrotny z Zurychu o 12:55, lądowanie w Pekinie 5:05 dnia następnego (czasy lokalne).

Loty odbywają się na pokładzie samolotu Airbus A330-200 z fotelami w klasie biznesowej rozkładającymi się w pełni do 180 stopni, siedzenia w klasie ekonomicznej premium mają o 20% więcej miejsca na nogi, ergonomicznie zaprojektowane siedzenia w klasie ekonomicznej. Wszystkie fotele wyposażone są w system rozrywki pokładowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Air China
Pekin
Zurych
nowe połączenia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.