TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lecisz do Grecji? Pamiętaj się zarejestrować
InfoAir.pl - Opublikowano: 01.07.2020 16:00:35
Lecisz do Grecji? Pamiętaj się zarejestrować ; fot. Airport Santorini

W związku z najnowszymi procedurami bezpieczeństwa, które obowiązują w Grecji, pasażer przylatujący do tego państwa, ma obowiązek elektronicznej rejestracji na nie mniej niż 48 godziny przed planowanym czasem odlotu.

W związku z najnowszymi procedurami bezpieczeństwa, które obowiązują w Grecji, pasażer przylatujący do tego państwa, ma obowiązek elektronicznej rejestracji na nie mniej niż 48 godziny przed planowanym czasem odlotu.

Obowiązkowy formularz znajduje się TUTAJ

Kierunek: Grecja!

Regionalne lotniska w Grecji, w tym te na najbardziej popularnych wśród turystów wyspach, znów zaczęły 1 lipca obsługiwać bezpośrednie połączenia międzynarodowe po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Podróżni mogli latać do Grecji od 15 czerwca, ale wyłącznie do Aten i Salonik. Od 1 lipca mogą bezpośrednio udać się na greckie wyspy i inne regionalne lotniska na kontynencie.

Oprócz podróżnych z państw członkowskich UE Grecja zezwala także na przyjazd do siebie osobom zamieszkałym w 14 krajach spoza Unii, które Wspólnota uznała za bezpieczne, jeśli chodzi o przenoszenie koronawirusa.

Bez W. Brytanii i Szwecji

Władze zezwalają także na przyjazd wszystkim obywatelom greckim lub członkom greckiej diaspory, niezależnie od tego, skąd przylatują; obywatelom państw trzecich, którzy mają stałe miejsce zamieszkania w Grecji lub są członkami rodzin obywateli państw UE oraz osobom uznanym za niezbędnych pracowników - informuje agencja AP.

Jednak bezpośrednie połączenia lotnicze z Wielkiej Brytanii i Szwecji nie mogą być realizowane do 15 lipca.

Jedno z biur podróży podało, że w pierwszym tygodniu lipca planuje 56 lotów do Grecji, w tym na Kretę i Rodos.

Od wybuchu pandemii koronawirusa w Grecji odnotowano zaledwie ok. 3400 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Udało się zapobiec szerszemu rozprzestrzenieniu patogenu głównie ze względu na dość wcześnie wprowadzoną kwarantannę. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
Grecja