TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lato 2020: Ryanair poleci do Chorwacji z Gdańska
InfoAir.pl - Opublikowano: 18.11.2019 09:30:47
Lato 2020: Ryanair poleci Do Chorwację z Gdańska; fot. Airport Gdańsk

Irlandzkie linie zapowiedziały loty z Gdańska do Zadaru latem 2020 roku. Trzy razy w tygodniu

Irlandzkie linie zapowiedziały loty z Gdańska do Zadaru latem 2020 roku. Trzy razy w tygodniu

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że latem 2020 roku uruchomią nowe połączenie z chorwackim Zadarem. Samoloty przewoźnika z Gdańska nad Adriatyk będą latać 3 razy w tygodniu.

Zadar leży nad Morzem Adriatyckim, zamieszkuje je około 80 tys. osób. Historia miasta sięga IV wieku p.n.e. Wśród najważniejszych zabytków są forum i ruiny budowli z czasów rzymskich, kościół przedromański św. Donata z IX w., romańska katedra św. Anastazji z przełomu XII i XIII w., kościół gotycki św. Tomasza z XIV w., klasztor Franciszkanów z XVI w., pałace barokowe.

Regularna linia

- Bardzo się cieszymy, że Gdańsk od przyszłego sezonu letniego zyskuje połączenie z Chorwacją i pięknym Zadarem. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo ciekawy i popularny kierunek wakacyjny, wybierany chętnie przez naszych pasażerów, którzy zamiast długiej podróży samochodem będą mogli szybko i komfortowo polecieć samolotem na odpoczynek - mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Loty do Zadaru będą jedynym regularnym połączeniem Gdańska z Chorwacją. Do tej pory pasażerowie mogli polecieć wyłącznie do Dubrownika lotem czarterowym.

Ryanair w środę, 13 listopada, ogłosił w sumie cztery nowe trasy z Polski. Latem 2020 roku będzie można także polecieć z Modlina i Poznania do Pafos na Cyprze oraz z Katowic do Burgas w Bułgarii.

- W rozkładzie lotów Ryanaira na lato 2020 znajduje się aż 36 nowych tras, łącznie 252. Ryanair obsłuży w Polsce 14,2 miliona pasażerów rocznie przyczyniając się do powstania ponad 10 tysięcy miejsc pracy - informuje Olga Pawlonka z Ryanaira.

Gdańska siatka połączeń zima 2019/2020:

• Wizz Air: Londyn-Luton, Londyn-Gatwick, Liverpool, Doncaster–Sheffield, Edynburg, Billund, Turku, Paryż-Beauvais, Kutaisi, Eindhoven, Rejkiawik-Keflavik, Brema, Dortmund, Kolonia-Bonn, Hamburg, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Tromso, Bodo, Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand, Molde, Aberdeen, Sztokholm–Skavsta, Goteborg, Malmo, Kijów, Charków, Lwów, Odessa, Mediolan-Bergamo

• Ryanair: Londyn-Stansted, Manchester, Newcastle, Birmingham, Bristol, Leeds-Bradford, Aarhus, Alicante, Dublin, Belfast, Cork, Malta, Oslo-Torp, Kraków, Wrocław, Edynburg, Sztokholm–Skavsta, Vaxjo, Kijów, Odessa, Mediolan-Bergamo, Kopenhaga, Goteborg, Hamburg

• SAS: Kopenhaga, Oslo-Gardermoen, Sztokholm-Arlanda

• Lufthansa: Frankfurt, Monachium

• KLM: Amsterdam

• LOT: Warszawa, Kraków

• Finnair: Helsinki

• Eurowings: Dusseldorf

• Norwegian: Helsinki, Oslo-Gardermoen, Bergen
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Ryanair
Lotnisko Gdańsk