TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Latające taksówki od Boeinga. Już za rok
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 04.10.2018 16:30:44
Latające taksówki od Boeinga. Już za rok

Boeing: prototyp latającej taksówki będzie gotowy w 2019 roku

Boeing przekazał, że działający prototyp latającej taksówki zostanie dostarczony na rynek już w 2019 roku. Docelowo bezpilotowy wiropłat ma być w stanie przewozić ludzi oraz ładunki w obszarach miejskich - poinformowała agencja Bloomberga.

Dyrektor generalny Boeinga Dennis Muilenburg poinformował, że koncern współpracuje z firmą SparkCognition i amerykańskimi regulatorami w celu opracowania systemu zarządzania ruchem dla tego typu pojazdów. Ma on powstać w przeciągu pięciu lat.

W zeszłym roku koncern przejął spółkę Aurora Flight Sciences, specjalizującą się w produkcji systemów przeznaczonych do produkcji samolotów, robotów i dronów wojskowych. Spółka jest jednym z kilku partnerów Ubera w pracach nad latającymi taksówkami.

Poza bezpilotowymi wiropłatami Boeing pracuje również nad hiperdźwiękowym samolotem, który w ciągu kilku godzin będzie w stanie transportować pasażerów pomiędzy między dwoma dowolnymi miastami na świecie. Koncern ma jednak obawy, czy znajdzie wystarczająco dużo klientów, aby inwestycja była opłacalna. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dron
Boeing
USA
  • Marcin Słodownik – 04.10.2018

    Testy trwają w Anglii 😆 https://youtu.be/byQyE-Qew3o

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.