TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krakowskie lotnisko podsumowuje 2017 rok: 5,8 mln pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 04.01.2018 17:40:16
Krakowskie lotnisko podsumowuje 2017 rok: 5,8 mln pasażerów

5 835 189 pasażerów obsłużył w zeszłym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Było to o niemal 852 tys. osób więcej niż rok wcześniej, co daje wzrost o 17 proc.

5 835 189 pasażerów obsłużył w zeszłym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Było to o niemal 852 tys. osób więcej niż rok wcześniej, co daje wzrost o 17 proc. Prognozy krakowskiego lotniska zakładają 9 proc. wzrost ruchu pasażerskiego w tym roku.

"Podróże lotnicze są co raz bardziej popularne wśród Polaków, a Małopolska przyciąga zagranicznych turystów i biznes" - ocenił w czwartek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Jak przypomniał, ubiegłoroczny wynik jest rekordowy w historii lotniska. W zeszłym roku krakowskie lotnisko oferowało połączenia do pięciu nowych krajów: Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Czech, Maroka i na Ukrainę, a od kwietnia br. w jego siatce połączeń znajdą się także Zjednoczone Emiraty Arabskie.

"Z kolei dogodne godziny połączeń z największymi lotniskami przesiadkowymi w Europie umożliwiają pasażerom skorzystanie z połączeń m.in. do Tokio/Seulu, Toronto, Nowego Jorku, Singapuru czy Rio de Janerio" - dodał Włoszek.

W zeszłym roku krakowskie lotnisko zanotowano także 46 264 startów i lądowań łącznie, czyli o 10 proc. operacji lotniczych więcej niż w 2016 r.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od 30 października posiada 89 bezpośrednich połączeń regularnych do 23 krajów. Oferuje je 15 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska: Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, EL Al, Eurowings, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS oraz Ukraine International Airlines.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
Lotnisko Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.