TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec strajku pilotów w SAS. 13 proc. podwyżki
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 03.05.2019 19:48:21
Koniec strajku pilotów w SAS. 13 proc. podwyżki

Piloci linii SAS zakończyli strajk, jest porozumienie z pracodawcą.

Zakończył się strajk pilotów linii lotniczych SAS - ogłosił 2 maja wieczorem szef skandynawskiego przewoźnika Rickard Gustafson na konferencji prasowej pod Sztokholmem. Szczegóły porozumienia SAS z pilotami nie są na razie znane.

"Z ulgą mogę zakomunikować, że ten spór jest już za nami (...) Loty powinny zostać wznowione tak szybko, jak to tylko będzie możliwe" - powiedział Gustafson.

Porozumienie, które ma obowiązywać przez najbliższe trzy lata, udało się osiągną po trwających ponad 30 godzin negocjacjach w Oslo.

Piloci linii SAS w Norwegii, Szwecji i Danii przystąpili do strajku tydzień temu, w piątek, po załamaniu się negocjacji płacowych. Domagali się oni 13-procentowego wzrostu uposażeń, choć średnio zarabiali do tej pory 93 tys. koron szwedzkich (9777 dolarów) miesięcznie, co uważa się za pensję wysoką.

Przewoźnik, którego udziałowcami są m.in. rządy Szwecji i Danii, ostrzegał, że taki wzrost płac wstrząsnęłaby finansami przedsiębiorstwa i w dłuższej perspektywie osłabiłby konkurencyjność linii SAS.

Z powodu strajku ponad 1400 pilotów linie SAS odwołały ponad 4 tys. lotów. Protest zmusił około 380 tys. pasażerów do zrezygnowania z podróży lub jej odłożenia. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
pilot
SAS
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.