TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny strajk w Brukseli. Poranny paraliż lotniska
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 16.05.2019 10:30:09
Kolejny strajk w Brukseli. Poranny paraliż lotniska

16 maja centrum kontroli lotów obszaru Brukseli zostało zamknięte. Loty są odwoływane lub opóźnione. To efekt kolejnego strajku.

Centrum kontroli lotów w Brukseli jest w czwartek - 16 maja - zamknięte do godz. 13 z powodu akcji protestacyjnej - poinformowało tamtejsze lotnisko. Loty są odwoływane i opóźniane.

Z tego powodu w belgijskiej stolicy nie może wylądować samolot z premierem Mateuszem Morawieckim, który miał wziąć udział w debacie dotyczącej przyszłości opodatkowania w UE.

Centrum kontroli lotów ma być zamknięte od godz. 9.30 do godz. 13.

-"Spodziewamy się poważnego wpływu na pasażerów i loty z lotniska w Brukseli w tym czasie. W konsekwencji opóźnienia, późniejsze przyloty i odwołane loty mogą wystąpić przez cały dzień" - napisało w swoim komunikacie lotnisko w Brukseli.

Port apeluje, by pasażerowie, których loty zostały odwołane, nie przyjeżdżali na lotnisko. Mają się oni kontaktować ze swoją linią lotniczą w celu uzyskania dalszych informacji.

Strajk ma również wpływ na położone 70 km od Brukseli lotnisko tanich linii w Charleroi. Tam również odwołano loty. Kontrolerzy strajkują z powodu zbyt dużego obciążenia pracą. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
kontroler
Belgia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.