TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny czarter z ukraińskimi pracownikami
InfoAir.pl - Opublikowano: 28.05.2020 13:30:56
Kolejny czarter z ukraińskimi pracownikami ; fot UIA

6 czerwca kolejny lot czarterowy do Polski z ukraińskimi pracownikami

6 czerwca odbędzie się kolejny, drugi lot czarterowy z Kijowa do Warszawy przeznaczony dla ukraińskich pracowników - przekazał w czwartek, 28 maja,  PAP organizator rejsu Gremi Personal, polska agencja zajmująca się międzynarodowym zatrudnieniem.

"Decyzja o zorganizowaniu drugiego lotu czarterowego została podjęta w związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy, a także rosnącym zainteresowaniem obywateli Ukrainy zatrudnieniem w Polsce" - podkreśliło przedsiębiorstwo w komunikacie przesłanym PAP. Przelot - tak jak w poprzednim przypadku - organizowany jest we współpracy z liniami lotniczymi Ukraine International Airlines.

Jak dodano, zgodnie z wymogami ukraińskich władz "ze wszystkimi pracownikami zostały zawarte długoterminowe umowy o pracę w Polsce, a także zostali oni objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym na wypadek zachorowania na Covid-19".

Pierwszy czarterowy lot z Kijowa do Warszawy odbył się w niedzielę. Do Polski przyleciało 178 pracowników z Ukrainy.

Przedsiębiorstwo podkreśliło, że obecnie osoby te przechodzą 14-dniową kwarantannę w uruchomionych przez firmę ośrodkach. Zaznaczono, że do tej pory nie odnotowano żadnych problemów zdrowotnych wśród pracowników. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
czarter
Ukraina