TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne awaryjne lądowanie - tym razem w Krakowie
InfoAir.pl - Opublikowano: 11.01.2018 14:18:20
Kolejne awaryjne lądowanie - tym razem w Krakowie fot; Wikipedia

Samolot lecący z Krakowa do Frankfurtu zawrócił do Krakowa. Media - miał uszkodzona oponę

11 stycznia samolot Lufthansy lecący z Krakowa do Frankfurtu lądował awaryjnie na lotnisku w krakowskich Balicach - poinformował po południu portal gazetakrakowska.pl. Według rzeczniczki lotniska załoga maszyny zdecydowała o powrocie do portu.

"Samolot Lufthansy rejs 1365 wystartował o godz. 11.13 z Krakowa do Frankfurtu. Załoga po starcie zdecydowała o powrocie do Krakowa. Samolot bezpiecznie wylądał i odkołował na pytę postojową lotniska" - poinformowała PAP rzeczniczka lotniska Monika Pabisek. Dodała, że lotnisko jest otwarte, operacje lotnicze odbywają się bez zakłóceń.

Według informacji lokalnych mediów, samolot Airbus A319 wystartował w czwartek z Krakowa po godzinie 11. Jednak, gdy był w okolicy Gliwic zawrócił na lotnisko w Krakowie. Według wstępnych informacji samolotem leciało 37 pasażerów oraz załoga. Po starcie pilot poinformował wieżę, że ma uszkodzoną oponę. Po kilkudziesięciu minutach samolot wylądował bezpiecznie w Balicach w asyście straży pożarnej. (PAP)
Sprawdź też:
wypadek
Lufthansa
Lotnisko Kraków

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.