TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowcy MZK Toruń myślą o strajku
OTOTORUN.PL - Opublikowano: 12.01.2018 18:49:52

Kierowcy MZK są coraz bardziej niezadowoleni z ostatnich decyzji swoich szefów

Jak informuje portal ototorun.pl - kierowcy MZK są coraz bardziej niezadowoleni z ostatnich decyzji swoich szefów. Sytuacja w Zakładzie jest napięta, bo rozgoryczeni pracownicy są w stanie przystąpić do strajku.

Niezadowolenie kierowców MZK sięgnęło niemalże zenitu na przełomie 2017 i 2018 roku. To właśnie wtedy pracownicy mieli otrzymać premie świąteczne. Niestety, mimo wcześniejszych obietnic, na kontach kierowców nie pojawiły się dodatkowe pieniądze.

- To było dla nas nieuczciwe postawienie sprawy - mówi nam jeden z kierowców MZK. Oczywiście wyraziliśmy swoje niezadowolenie i rozmawialiśmy na ten temat z szefostwem. Jednak rozwiązanie sprawy jest dla nas, mówiąc w skrócie, niesatysfakcjonujące.

Według informacji kierowcy, z którym rozmawialiśmy, Miejski Zakład Komunikacji wypłacił zaległe premie świąteczne po nowym roku, jednak, jak wspomniał nasz rozmówca, są one niesatysfakcjonujące dla kierowców. Premia rzekomo wyniosła 100 złotych.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Miejskim Zakładem Komunikacji. Rzecznik Sylwia Derengowska poinformowała nas, że świąteczna gratyfikacja była zwykle wypłacana z funduszu świadczeń socjalnych, jednak w ubiegłym roku, decyzją związków zawodowych, pieniądze z ów funduszu zostały przeznaczone na inne cele.

- Pracownicy dostali wyższe niż zazwyczaj dofinansowanie do wypoczynku, czyli tzw. "wczasów pod gruszą" - mówi nam rzecznik MZK Sylwia Derengowska.WIĘCEJ
Sprawdź też:
kierowca
MZK Toruń

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.