TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kieleckie przystanki autobusowe nominowane do Makabryły 2016
GAZETA WYBORCZA-KIELCE - Opublikowano: 10.03.2017 16:25:01

Kieleckie przystanki autobusowe zostały nominowane do antynagrody Makabryła 2016. Na pierwszy rzut oka nie są brzydkie...

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Kielce - budowa 81 przystanków rozpoczęła się w połowie kwietnia i oficjalnie zakończyła się z końcem października 2016 r. W ostatnich dniach wykonawca usuwał jeszcze mniejsze i większe usterki znalezione podczas odbioru inwestycji.

Teraz kieleckie przystanki autobusowe zostały nominowane do antynagrody Makabryła 2016. "Na pierwszy rzut oka nie są brzydkie. Wykonane z metalu, nowoczesne. Nominacja w tym wypadku dotyczy bardziej funkcji, niż odstręczającej estetyki" - czytamy w uzasadnieniu.

Makabryła to plebiscyt organizowany przez portal bryla.pl. Jak zaznaczono "nie służy szkalowaniu kogokolwiek, lecz ma za zadanie wywołać dyskusję na temat jakości architektury i sposobu projektowania miast". W czwartek ze zgłoszonych nominacji wybrano dziesięć pojawiających się najczęściej.

W tym gronie ? obok Świątyni Opatrzności Bożej, centrum handlowego na Krupówkach oraz kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu ? znalazły się też kieleckie przystanki autobusowe.

Jak zaznaczono w uzasadnieniu, nominacja w tym wypadku "dotyczy bardziej funkcji, niż odstręczającej estetyki". Przypomniano, że kontrowersje wzbudzała też jakość wykonania i koszty związane z inwestycją ? przebudowę 81 przystanków autobusowych wyceniono na 32 mln. "Tak duże koszty inwestycji tłumaczono koniecznością sfinansowania wymiany nawierzchni i przebudowy fragmentów ulic" ? napisano w nominacji.

"To, co najbardziej doskwiera mieszkańcom Kielc, to niefunkcjonalne rozwiązania. Zadaszenie nie chroni ani przed deszczem, ani przed słońcem" ? można przeczytać w uzasadnieniu. Dodano, że projekt wiat przystankowych został wyłoniony w konkursie architektonicznym. "Nawet jeśli uznamy, że estetyka jest kwestią gustu, to jeśli inwestycja nie spełnia podstawowych wymagań funkcjonalnych, nie może być uznana za udaną" ? podsumowali autorzy uzasadnienia.

Głosowanie potrwa do 16 marca.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Kielce
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.