TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jedna z najpiękniejszych Polek za kierowcą autobusu jeździ w Jastrzębiu
NASZEMIASTO.PL - Opublikowano: 08.01.2018 15:05:06 6 komentarzy
Jedna z najpiękniejszych Polek za kierowcą autobusu jeździ w Jastrzębiu

To jedna z najpiękniejszych kobiet w Polsce, która wybrała zawód kierowcy autobusu. Zgadzacie się?

To jedna z najpiękniejszych kobiet w Polsce, która wybrała zawód kierowcy autobusu. Zgadzacie się?

Jak informuje jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl - Agata Sałata to jedna z najpiękniejszych kobiet w Polsce, która wybrała zawód kierowcy autobusu. Zgadzacie się? Znajdziecie ją w autobusie firmy Warbus na lianach w Jastrzębiu, Rybniku, Żor, Wodzisławiu.

Czasami adoratorzy jeżdżą ze mną trzy razy z rzędu, byle tylko zdobyć telefon. Ale ja nie jestem od flirtowania, ale od bezpiecznego przewożenia pasażerów autobusu - śmieje się głośno Agata Sałata, przepiękna jastrzębianka, o iście hollywoodzkim uśmiechu, która od kwietnia ubiegłego roku realizuje swoją pasję - została kierowcą autobusów.

Jak to się stało, że 29-latka postanowiła zostać kierowcą olbrzymiego autobusu? Przyznaje, że od zawsze uwielbiała jeździć samochodem, nigdy nie sprawiało jej to trudności - to jej domena, jej świat. Pewnego dnia jej tata - emerytowany górnik - posiadający prawo jazdy kategorii D, za namową kolegi zatrudnił się w firmie autobusowej. I powiedział córce: są przyjęcia, mile widziane kobiety. Może spróbujesz? - I tak się stało, urząd pracy dofinansował mi kurs prawa jazdy. W listopadzie 2016 roku miałam pierwszą lekcję, pamiętam te emocje. Nogi tak mi drżały, że nie mogłam wcisnąć sprzęgła - śmieje się do swojego wspomnienia nasza bohaterka.

Ale później było już tylko lepiej, cała nauka trwała niecałe dwa miesiące. Choć egzaminu za pierwszym razem nie udało się jej zdać.

- Ponieważ na wzniesieniu bus trochę za bardzo mi uciekł z hamulca postojowego. Ale cóż, na innym się uczyłam, a na innym autobusie zdawałam. Po tej lekcji wykupiłam jazdy na “autobusie egzaminacyjnym" w Mikołowie, jeździłam nim po Katowicach, Zabrzu, nabrałam pewności - opowiada. Efekt? Za drugim razem kłopotów nie było. Egzamin 7 grudnia zdała bez problemu. Potem przyszedł czas na zatrudnienie i pierwszy, prawdziwy kurs z pasażerami. Linia 109 - blisko swojego miejsca zamieszkania.

Kobiety-kierowcy nie mają taryfy ulgowej - tak jak ich koledzy - jeżdżą na wszystkich trasach. Kursówki się zmieniają, czasami jeździ się nawet pięcioma liniami w ciągu dnia. Panią Agatę można zobaczyć na liniach o numerach 102, 106, 109, 131, 130, E-3, 119 - a więc i w Jastrzębiu i na trasach do Rybnika, Wodzisławia, Żor, Zebrzydowic. Ulubiona linia?


WIĘCEJ
Sprawdź też:
kierowca
Warbus
MZK Jastrzębie-Zdrój
 • zrr – 08.01.2018

  Fuj !!!

 • Ttomek – 09.01.2018

  Emerytowany górnik za kierownicą autobusu,dobrze że,w jastrzebiu nie mieszkam,a dziewczyna bardzo ładns

 • warbusowiec – 11.01.2018

  Zenby jak u kunia. :D Piękna to ona może jest, jak śpi. :D

 • Max – 11.01.2018

  Piękna kobieta trzeba przyznać

 • Johny – 12.01.2018

  Gdzie te piękno? Nic nie widać

 • Kierowca – 13.01.2018

  Najpiękniejsza kobieta w Warbusie!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.