TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iraqi Airways zawiesiło dwóch pilotów. Za kłótnię...
PAP / INFOAIR.PL - Opublikowano: 02.08.2018 13:30:54
fot. wikipedia

Irackie linie lotnicze poinformowały w piątek, że zawiesiły dwóch pilotów, ponieważ dzień wcześniej doszło między nimi do rękoczynów w czasie lotu z Bagdadu do Maszhadu. Iraqi Airways zapowiadają śledztwo i dalsze konsekwencje karne.

Irackie linie lotnicze poinformowały w piątek, że zawiesiły dwóch pilotów, ponieważ dzień wcześniej doszło między nimi do rękoczynów w czasie lotu z Bagdadu do Maszhadu. Iraqi Airways zapowiadają śledztwo i dalsze konsekwencje karne.

O decyzji Iraqi Airways poinformował w piątek brytyjski portal Flight Global, powołując się na oświadczenie władz irackiego przewoźnika państwowego. W komunikacie nie podano daty i szczegółów zdarzenia, ograniczając się do stwierdzenia, że między pilotami doszło do bójki w czasie lotu.

Irackie linie podkreśliły, że irackie ministerstwo transportu wszczęło śledztwo i pilotom grożą dalsze konsekwencje karne. Iraqi Aiways dodało, że liniom tym zależy na transparentności w tej sprawie ze względu na ochronę reputacji.

Według informacji podanych w czwartek przez niektóre media do incydentu doszło w czasie lotu z Bagdadu do irańskiego Maszhadu, gdy samolot był na wysokości ponad 11 tys. metrów. W samolocie Boeing 737 miało być 157 pasażerów.

Awantura miała się zacząć, gdy kapitan samolotu zabronił stewardessie przyniesienia drugiemu pilotowi obiadu pod pretekstem, że nie poprosił go o zgodę. Następnie kapitan miał zacząć wyzywać drugiego pilota, a także go uderzyć. To miało spowodować interwencję obecnego na pokładzie agenta bezpieczeństwa, który nakazał lądowanie awaryjne z powrotem w Bagdadzie. Po wylądowaniu piloci mieli znów zacząć bójkę. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Irak
Iraqi Airways
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.