TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

IATA chce wolnego przepływu pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 05.06.2018 08:10:34
IATA chce wolnego przepływu pasażerów

Według IATA, obecne reżimy wizowe są "nazbyt restrykcyjne, kosztowne i nieefektywne, i nie będą w stanie sprostać popytowi na prognozy".

Prawie 8 mld pasażerów mają przewieźć światowe linie lotnicze do 2036 roku - wynika z prognozy Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) zaprezentowanej we wtorek w Sydney. IATA wezwała rządy do usunięcia barier w swobodnym przepływie osób m.in. dotyczących wiz.

Według IATA do 2036 roku linie lotnicze przewiozą 7,8 mld pasażerów, a w tym roku - 4,3 mld pasażerów. "W ciągu najbliższych 18 lat liczba pasażerów się podwoi. To znakomita wiadomość dla globalnej gospodarki, ponieważ branża lotnicza jest katalizatorem tworzenia miejsc pracy i wzrostu PKB. Jednak nie dostaniemy maksymalnych społecznych i ekonomicznych korzyści z tego wzrostu, jeśli przeszkody w podróżowaniu nie zostaną rozwiązane, a procedury usprawnione" - powiedział we wtorek dyrektor generalny IATA Alexandre de Juniac.

Jak tłumaczył, wśród wielu barier dotyczących podróży samolotem są wymogi wizowe, które w wielu przypadkach ograniczają podróżowanie. Według IATA, obecne reżimy wizowe są "nazbyt restrykcyjne, kosztowne i nieefektywne, i nie będą w stanie sprostać popytowi na prognozy".

Jak dodał, IATA opracowała kompleksową strategię otwartych granic, aby pomóc rządom w usunięciu tych barier, zachowując przy tym integralność granic państwowych, jednocześnie eliminując nieefektywność, która uniemożliwia zaspokojenie popytu w branży.

De Juniac powołał się na badania przeprowadzone przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) oraz Światową Radę Podróży i Turystyki (WTTC), z których wynika, że zniesienie barier wizowych w samy regionie Azji i Pacyfiku przyczyni się do powstania 2,6 mln miejsc pracy, a turyści mogą zostawić tam 89 mld dol.

IATA uważa, że zniesienie ograniczeń w swobodnym przepływie podróżnych, powinno być traktowane z takim samym priorytetem, jak inne bariery liberalizacji handlu towarami i usługami. Jednym ze sposobów jest uwzględnianie przez rządy liberalizowanych wymogów wizowych w umowach handlowych.

IATA powołując się na dane Boeinga szacuje, że do 2036 roku będzie potrzebnych 637 tys. nowych pilotów oraz 648 tys. nowych mechaników. Z kolei przytaczając dane Airbusa - do 2036 r. będzie potrzebnych 534 tys. pilotów i 548 tys. mechaników dla samolotów, które mają więcej niż 100 foteli.

IATA zrzesza 290 linii lotniczych, w tym PLL LOT. Zapewnia ponad 83 proc. światowego ruchu lotniczego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
linia
IATA
  • Dawid Kajzer – 05.06.2018

    A do 2072 roku prawie 16 mld - NIE MA TYLU LUDZI NA ŚWIECIE :V

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.