TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

HOP! zadebiutuje w Polsce! Na linii z Wrocławia do Paryża
InfoAir.pl - Opublikowano: 10.01.2018 17:47:46
HOP! przyleci do Polski Polsce. Z Paryża do Wrocławia

Będziemy mieli kolejnego lotniczego przewoźnika w Polsce. W maju na linii Wrocław - Paryż pojawi się niskobudżetowa linia HOP! należącą do grupy Air France KLM.

Będziemy mieć kolejnego lotniczego przewoźnika w Polsce. W maju na linii Wrocław - Paryż pojawi się niskobudżetowa linia HOP! należącą do grupy Air France KLM.

26 maja 2018 linia HOP! uruchomi nowe połączenie Wrocław-Paryż. Samoloty Embraer E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes będą latały bezpośrednio na trasie Paryż-Wrocław 7 razy w tygodniu. Co warto podkreślić, samoloty ze stolicy Dolnego Śląska będą lądowały na głównym paryskim lotnisku im. Charles de Gaulle'a.

"Połączenie do portu im. Charles de Gaulle'a w Paryżu to świetna wiadomość dla pasażerów biznesowych, w tym również osób latających do metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji" – powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

To pierwsze bezpośrednie połączenie ze stolicy Dolnego Śląska na lotnisko im. Charles de Gaulle'a, które jest drugim największym portem lotniczym w Europie. Paryż to szósty regularny kierunek, który w 2018 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Nowością są: oferta linii Ryanair do Aten oraz cztery nowe połączenia Wizz Air - do Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Goeteborga.

Samolot HOP! będzie startował z lotniska w Paryżu o godzinie 9:45, aby wylądować na lotnisku Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika o godzinie 11:40. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Wrocławia o godzinie 12:15 i przylot do Paryża o 14:10.*

Nr rejsu trasa Wylot godz. Przylot godz.

  • AF1368 Paryż (CDG) – Wrocław (WRO) 9:45 11:40

  • AF1369 Wrocław (WRO) – Paryż (CDG) 12:15 14:10

Air France w Polsce

Wrocław to już czwarte miasto w Polsce – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku - z którego pasażerowie zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń Grupy Air France KLM na całym świecie.

Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia i okolic zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń francuskiego przewoźnika. Wspólna oferta Grupy Air France KLM liczy obecnie 328 miast w 118 krajach.

Do niedawna na jej pokładach można było podróżować tylko z jednego miasta w Polsce – z Warszawy. Od trzech lat trwa gwałtowna ekspansja francusko-holenderskiego przewoźnika w naszym kraju. W maju 2015 linie KLM uruchomiły połączenie z Krakowa do Amsterdamu, a w ubiegłym roku włączyły do swojej siatki Gdańsk. Po inauguracji nowego lotu Air France na trasie Wrocław-Paryż, 26 maja 2018 oferta Grupy Air France KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 82 loty tygodniowo. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z/do Polski w ciągu ostatnich 3 lat.Sprawdź też:
linia
Lotnisko Wrocław
HOP!
Air France

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.