TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

HOP! zadebiutuje w Polsce! Na linii z Wrocławia do Paryża
InfoAir.pl - Opublikowano: 10.01.2018 17:47:46
HOP! przyleci do Polski Polsce. Z Paryża do Wrocławia

Będziemy mieli kolejnego lotniczego przewoźnika w Polsce. W maju na linii Wrocław - Paryż pojawi się niskobudżetowa linia HOP! należącą do grupy Air France KLM.

Będziemy mieć kolejnego lotniczego przewoźnika w Polsce. W maju na linii Wrocław - Paryż pojawi się niskobudżetowa linia HOP! należącą do grupy Air France KLM.

26 maja 2018 linia HOP! uruchomi nowe połączenie Wrocław-Paryż. Samoloty Embraer E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes będą latały bezpośrednio na trasie Paryż-Wrocław 7 razy w tygodniu. Co warto podkreślić, samoloty ze stolicy Dolnego Śląska będą lądowały na głównym paryskim lotnisku im. Charles de Gaulle'a.

"Połączenie do portu im. Charles de Gaulle'a w Paryżu to świetna wiadomość dla pasażerów biznesowych, w tym również osób latających do metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji" – powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

To pierwsze bezpośrednie połączenie ze stolicy Dolnego Śląska na lotnisko im. Charles de Gaulle'a, które jest drugim największym portem lotniczym w Europie. Paryż to szósty regularny kierunek, który w 2018 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Nowością są: oferta linii Ryanair do Aten oraz cztery nowe połączenia Wizz Air - do Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Goeteborga.

Samolot HOP! będzie startował z lotniska w Paryżu o godzinie 9:45, aby wylądować na lotnisku Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika o godzinie 11:40. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Wrocławia o godzinie 12:15 i przylot do Paryża o 14:10.*

Nr rejsu trasa Wylot godz. Przylot godz.

  • AF1368 Paryż (CDG) – Wrocław (WRO) 9:45 11:40

  • AF1369 Wrocław (WRO) – Paryż (CDG) 12:15 14:10

Air France w Polsce

Wrocław to już czwarte miasto w Polsce – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku - z którego pasażerowie zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń Grupy Air France KLM na całym świecie.

Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia i okolic zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń francuskiego przewoźnika. Wspólna oferta Grupy Air France KLM liczy obecnie 328 miast w 118 krajach.

Do niedawna na jej pokładach można było podróżować tylko z jednego miasta w Polsce – z Warszawy. Od trzech lat trwa gwałtowna ekspansja francusko-holenderskiego przewoźnika w naszym kraju. W maju 2015 linie KLM uruchomiły połączenie z Krakowa do Amsterdamu, a w ubiegłym roku włączyły do swojej siatki Gdańsk. Po inauguracji nowego lotu Air France na trasie Wrocław-Paryż, 26 maja 2018 oferta Grupy Air France KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 82 loty tygodniowo. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z/do Polski w ciągu ostatnich 3 lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Lotnisko Wrocław
HOP!
Air France
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.