TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Graniczne zatrzymania na poznańskim lotnisku
PAP - Opublikowano: 10.01.2019 15:30:46
Graniczne zatrzymania na poznańskim lotnisku

SG zatrzymała na poznańskim lotnisku trzy osoby poszukiwane listami gończymi.

Trzy osoby poszukiwane listami gończymi zatrzymali na poznańskim lotnisku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Poznania – Ławicy. Do zatrzymań dwóch mężczyzn i kobiety - obywatelki Ukrainy doszło we wtorek i w środę - 9 stycznia.

Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, pierwsze zatrzymanie na poznańskim lotnisku odbyło się we wtorek.

-"Do Poznania z Liverpoolu przyleciał 24-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest dwoma listami gończymi w celu odbycia kary 13 miesięcy pozbawienia wolności za dokonany rozbój. Po sporządzeniu dokumentacji zatrzymany Polak przewieziony został do Aresztu Śledczego w Poznaniu. Mężczyzna unikał odbycia zasądzonej kary od prawie dwóch lat" – podała Konieczniak.

Dwie kolejne osoby poszukiwane listami gończymi zostały zatrzymane w środę. 27-letnia obywatelka Ukrainy chciała z Poznania odlecieć do Kijowa. Funkcjonariusze SG, kontrolując jej dokumenty, ustalili, że jest ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie w celu odbycia kary za posługiwanie się przerobionym dokumentem.

-"Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że cudzoziemka po wpłaceniu 800 zł kary grzywny może zostać zwolniona. Kobieta uiściła karę grzywny, jednak do Kijowa będzie musiała polecieć innym samolotem" – zaznaczyła Konieczniak.

Również w środę w trakcie odprawy pasażerów przylatujących z Londynu zatrzymano poszukiwanego Polaka. Mężczyznę, za znieważanie funkcjonariusza publicznego, poszukiwał Sąd Rejonowy w Goleniowie.

-"W trakcie konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że albo mężczyzna za swój występek uiści karę grzywny w wysokości 1170 zł, albo kolejne 50 dni spędzi w najbliższym zakładzie karnym" – powiedziała rzeczniczka.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
lotnisko
Lotnisko Poznań
SG
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.