TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańskie lotnisko w sierpniu: 233 tys. pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 15.09.2020 14:00:00
Gdańskie lotnisko w sierpniu: 233 tys. pasażerów

Na lotnisku w Gdańsku o 50 proc. więcej pasażerów w sierpniu

W sierpniu z gdańskiego lotniska skorzystało ponad 233 tysięcy pasażerów. To o 50 procent więcej niż w lipcu - poinformowała w poniedziałek, 14 września,  rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk Agnieszka Michajłow.

Najwięcej pasażerów - 9 627 - na gdańskim lotnisku pojawiło się 16 sierpnia.

Gdańskie TOP3

"Trzy kraje, które najczęściej wybierali pasażerowie w sierpniu na lotnisku w Gdańsku to Wielka Brytania – 63 484, Norwegia – 30 774 i Niemcy – 23 144. Było też więcej o ponad 20 procent operacji startów i lądowań" - dodała Michajłow.

W lipcu na gdańskim lotnisku było ponad 154 tys. pasażerów.

"To rewelacyjna wiadomość, że wracamy do normalności i do latania. W sierpniu mieliśmy o 80 tys. pasażerów więcej niż w lipcu. To o 30 proc. więcej niż prognozowaliśmy. Ludzie latają za granicę do pracy, na wakacje, a także w odwiedziny do osób, których przez wiele miesięcy nie widzieli. Jestem przekonany, że zaufanie do latania będzie rosło. I jeżeli w okresie od jesieni do wiosny uspokoimy sytuację na frontach: medycznym, gospodarczym, politycznym i medialnym, to od przyszłego roku wszystkie lotniska zaczną marsz do góry i w trzy lata osiągniemy wyniki sprzed pandemii" – powiedział w komunikacie prasowym prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski.

Gdańska sytuacja

Zapewnił, że mimo kryzysu w całej branży lotniczej, sytuacja finansowa Portu Lotniczego Gdańsk jest stabilna.

"Nie ma zagrożenia bankructwem, utratą płynności finansowej czy konieczności zwalniania pracowników. Przed pandemią planowaliśmy około 40 mln złotych zysku, a zakończymy rok stratą na poziomie 10 mln zł. By zrealizować zaplanowane inwestycje, rozbudowę terminalu pasażerskiego i budowę biurowca Alpha, musimy pożyczyć z banku dodatkowo około 100 mln zł" – dodał Kloskowski.

W sierpniu z Gdańska na wakacje lotami czarterowymi podróżowało dwa razy więcej osób niż w lipcu. Obsługiwane przez touroperatorów kierunki to: Antalia, Zakyntos, Heraklion, Majorka i Burgas. Najpopularniejsze były jednak wyjazdy na Rodos. Bardzo popularne były także regularne połączenia obsługiwane w wakacje przez LOT. Najwięcej podróżujących z Gdańska wybrało Rzym. Samoloty narodowego przewoźnika latały także z Pomorza do Barcelony, Burgas, na Korfu, Kretę, Rodos, do Salonik, Dubrownika, Splitu, Zadaru i Tirany.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Gdańsk