TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańskie lotnisko w I półroczu: 2,4 mln pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 12.07.2019 11:30:39
Gdańskie lotnisko w I półroczu: 2,4 mln pasażerów

2,46 mln podróżnych skorzystało w I półroczu z Portu Lotniczego Gdańsk.

Ponad 2,46 mln podróżnych skorzystało w I półroczu br. z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, co daje 5,9-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. – poinformował w czwartek - 11 lipca - pomorski port.

W komunikacie zaznaczono, że port zanotował też wzrosty w liczbie operacji lotniczych (o 1,9 proc.) oraz w przewozach cargo (o 9 proc.) w porównaniu z pierwszym półroczem ub.r.

Dodano, że w styczniu obsłużonych zostało blisko 319 tys. pasażerów, co stanowiło spadek o 0,51 proc w porównaniu do stycznia ub.r., w lutym ponad 321,5 tys. osób, czyli o 3,6 proc. więcej wobec lutego ub.r., a w maju blisko 493,5 tys. podróżnych, czyli o 10,3 proc. więcej w stosunku do maja 2018 r.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze lotnisko utrzymuje stałe wzrosty zarówno w liczbie obsłużonych pasażerów, jak i towarów" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski.

Poinformował, że zwiększenie liczby pasażerów to efekt zwiększenia częstotliwości połączeń realizowanych przez przewoźników. "Drugim ważnym czynnikiem jest uruchomienie w tym roku kilku nowych połączeń. Z Gdańska wystartowały w 2019 roku samoloty do Zurychu (Swiss), Berlina (easyJet), Barcelony–Reus (Ryanair), Bodo, Bremy, Kutaisi, Londynu-Gatwick, Oslo-Gardermoen (Wizz Air)"- dodał Kloskowski.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.