TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańska Karta Mieszkańca z lotniskowymi opcjami
InfoAir.pl - Opublikowano: 27.02.2020 09:30:05
Masz gdańska Kartę Mieszkańca? Szybciej się odprawisz; for. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Szybciej i wygodniej na gdańskim lotnisku. Dzięki Karcie Mieszkańca.

Szybciej i wygodniej na gdańskim lotnisku. Dzięki Karcie Mieszkańca.

Możliwość ominięcia kolejki do odprawy i kontroli bezpieczeństwa oraz wypoczynek przed lotem w komfortowych warunkach – to dwie nowe propozycje dla posiadaczy Karty Mieszkańca, będących jednocześnie pasażerami Portu Lotniczego Gdańsk.

Fast Track

Usługa "Fast Track" to inaczej usługa ekspresowej kontroli bezpieczeństwa. Pasażerowie, którzy wykupują takie udogodnienie, nie muszą tracić czasu w długich kolejkach, które na lotnisku są częstym widokiem. Dla pasażerów, którzy wykupili usługę, kontrola bezpieczeństwa odbywa się w osobnym punkcie. Nie dość, że nie napotkamy tam kolejek, to zyskamy na czasie, bo odprawa, gdzie nie ma wielu oczekujących, jest szybsza i przyjemniejsza. Koszt jednorazowej usługi to 45 zł. Posiadacze Karty Mieszkańca zapłacą 10 proc. mniej.

Executive Lounge

Druga z nowości dotyczy "Executive Lounge", czyli salonu, oddzielnej przestrzeni w której na pasażerów czekają udogodnienia mające na celu umilenie czasu, który pozostał do wylotu. Mowa o nowoczesnej aranżacji wnętrza salonu, klimatyzacji, wygodnych fotelach, obsłudze, barze czy dostępie do polskiej i zagranicznej prasy. W salonie można też obejrzeć telewizję czy skorzystać z darmowego wi-fi. Salon czynny jest w godz. 05.00 – 21.00, a koszt jednorazowej usługi skorzystania z tego miejsca to 90 zł. Posiadacze Karty Mieszkańca zapłacą 10 proc. mniej.

Karta Mieszkańca

Aby w 2020 roku nadal korzystać z udogodnień Karty Mieszkańca, trzeba dokonać opłaty 1 zł za pakiet mieszkańca, tzn. pakiet, który uprawnia do korzystania z bezpłatnych wejść oraz rabatów u partnerów. Opłaty można dokonać gotówką w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży lub przelewem online po zalogowaniu się na swoje konto.

Aby dodać do karty pakiet mieszkańca na kolejny rok, postępuj następująco:

  • Zaloguj się na swoje konto na jestemzgdanska.pl

  • W pierwszej zakładce Karty i Pakiety kliknij w przycisk Dodaj nowy pakiet do swojej Karty.

  • Zaznacz Pakiet Mieszkańca na rok 2020 dla każdej osoby, dla której chcesz przedłużyć pakiet.

  • Wejdź do zakładki Koszyk i dokonaj płatności online.

Uwaga! Przyznany do końca 2019 roku pakiet bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży jest ważny do 30 września 2020. Nie ma konieczności dokonywania ponownej weryfikacji dokumentów, tzn. przedstawiania legitymacji szkolnej dziecka.

Nie jest również konieczna opłata 1 zł, ale wówczas dziecko nie będzie mogło korzystać z pozostałych funkcji karty, w tym z bezpłatnych wejść do obiektów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pasażer
Lotnisko Gdańsk