TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk w gronie najpunktualniejszych lotnisk. Na świecie
InfoAir.pl - Opublikowano: 08.01.2018 12:27:42
Gdańsk w gronie najpunktualniejszych lotnisk

Port Lotniczy Gdańsk - jako jedyny reprezentant z Polski - znalazł się w gronie wśród najpunktualniejszych, małych lotnisk na świecie.

W raporcie OAG Punctuality League za rok 2017 Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej punktualnych małych lotnisk świata. To najlepsze możliwe i bardzo wiarygodne podsumowanie działalności gdańskiego lotniska, ponieważ powstało na podstawie twardych danych.

Autor OAG Punctuality League (liga punktualności), globalna firma OAG posiada największą na świecie bazę danych dotyczących podróży lotniczych, która zawiera informacje dotyczące rozkładów lotów z ponad 4 tys. lotnisk i 900 linii lotniczych na wszystkich kontynentach.

Przy tworzeniu Ligi Punktualności OAG brany jest pod uwagę procent wszystkich operacji lotniczych, które są realizowane zgodnie z rozkładem. Odlot lub przylot w tej klasyfikacji uznawany jest za punktualny, jeśli opóźnienie nie przekroczy "akademickiego kwadransa" w stosunku do planowanej godziny. Na współczynnik punktualności wpływa także liczba odwołanych lotów.

OAG Punctuality League dotyczy zarówno linii jak i portów lotniczych. Obie klasyfikacje obliczane są z podziałem na kategorie, w każdej z nich ujawniana jest tylko pierwsza dwudziestka najlepszych podmiotów. Wyniki portów lotniczych prezentowane są w czterech grupach, w zależności od liczby obsługiwanych w ciągu roku pasażerów.

W kategorii małych lotnisk (od 2,5 do 5 mln pasażerów) Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy uplasował się na 10. miejscu ze współczynnikiem punktualności 85,13 proc. i jest to jego debiut w czołówce zestawienia.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.