TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Francja zawiesza prywatyzację paryskich lotnisk. Wirus
PAP - Opublikowano: 13.03.2020 15:30:37
Francja zawiesza prywatyzację paryskich lotnisk. Wirus

Francuski rząd zawiesił prywatyzację portów lotniczych w Paryżu z powodu koronawirusa.

Z powodu koronawirusa rząd Francji zawiesza na czas nieokreślony prywatyzację operatora portów lotniczych w Paryżu (Aeroports de Paris, ADP) – poinformowała 11 marca rzeczniczka rządu Sibeth Ndiaye.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów rzeczniczka podkreśliła, że "nie może dojść do prywatyzacji z uwagi na obecne warunki rynkowe".

Zły menedżer?

Ndiaye dodała, że rząd byłby bardzo złym menedżerem, gdyby podjął obecnie decyzję o sprzedaży aktywów i udziałów w ADP. Stanowisko rządu zostało ogłoszone na dzień przed upływem terminu składania podpisów wymaganych do zorganizowania referendum w sprawie prywatyzacji.

Wniosek o referendum złożyło 250 deputowanych i senatorów różnych opcji. Do tej pory zebrano nieco ponad 1,1 mln podpisów zwolenników takiego plebiscytu, przy wymaganych 4,7 mln.

Zarząd grupy ADP odmówił komentarza w tej sprawie.

Linie lotnicze i lotniska odnotowują znaczące straty z powodu rozprzestrzeniania się Covid-19. Epidemia koronawirusa spowoduje straty linii na poziomie 63-113 mld dolarów, w zależności od jego rozwoju sytuacji – przewiduje Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) w raporcie opublikowanym w marcu.  (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Francja