TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Finansowy zastrzyk dla MPK Legnica
TULEGNICA.PL/ - Opublikowano: 23.07.2019 16:07:41

Komunalny przewoźnik dostanie dodatkowe pieniądze z urzędu miasta, które pozwolą mu na normalne funkcjonowanie.

Jak informuje portal tulegnica.pl/ - w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Legnicy wielka ulga. Komunalny przewoźnik dostanie dodatkowe pieniądze z urzędu miasta, które pozwolą mu na normalne funkcjonowanie.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podjął decyzję o wypłaceniu MPK zaległej dopłaty do rekompensaty za świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w 2018 r., w wysokości 2 880 361, 72 zł.

Na ten finansowy zastrzyk miejska spółka czekała z utęsknieniem od kilku miesięcy. Przekazanie pieniędzy, prezydent miasta uzależniał bowiem od wyników przeprowadzonego wiosną w MPK audytu.

W 2018 r. miasto wypłaciło przewoźnikowi 11 084 821 zł. Prezes MPK Zdzisław Bakinowski wielokrotnie zaznaczał, że wobec wejścia w życie uchwały o bezpłatnej komunikacji dla uczniów i osób powyżej 65 roku życia oraz podwyżek wynagrodzeń dla załogi, zwiększenie dotacji dla spółki jest koniecznością.

Wypłatę pieniędzy dla MPK musi zaakceptować jeszcze rada miejska. Głosowanie w tej sprawie na lipcowej sesji.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Legnica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.