TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Fala po Cooku: 3600 Polaków szybciej zakończyło urlop
InfoAir.pl - Opublikowano: 02.10.2019 15:30:28
Fala po Cooku: 3600 Polaków szybciej zakończyło urlop

Po upadku biura podróży Neckermann Polska do kraju powróciło ponad 2100 klientów. 1500. dalej przebywa za granicą.

Turyści po upadku biura podróży Neckermann Polska planowo wracają do kraju. Do tej pory do kraju powróciło ponad 2100 klientów - poinformował 30 września Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Jak podał urząd, na razie nie było konieczności sprowadzania turystów przed czasem. "Urząd sukcesywnie opłaca z gwarancji ubezpieczeniowej nieopłacone miejsca hotelowe" - podano.

3600

25 września biuro podróży Neckermann Polska złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. Marszałek województwa natychmiast wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura.

W momencie złożenia przez biuro oświadczenia o niewypłacalności, poza granicami kraju przebywało 3600 turystów. "W sumie do kraju wróciło już ponad 2100 turystów. Były to powroty planowe" - przekazał w poniedziałek urząd.

W przesłanym komunikacie urząd dodał też, że w poniedziałek zgodnie z planem do kraju wróci ponad 200 osób, które wypoczywały w Grecji. Turyści powrócą do Katowic, Poznania i Warszawy - będą pasażerami trzech lotów czarterowych. Z kolei we wtorek z Grecji do Polski powróci ponad 100 turystów.

Natomiast w weekend - jak zaplanowano do kraju wróciło ponad 1000 turystów przebywających na wakacjach m.in. w Turcji, Egipcie, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech.

Co dalej?

Jak podał urząd, według informacji przekazanych przez biuro, na sezon jesienno-zimowy sprzedanych zostało ok. 20 tys. wycieczek.

"Ci klienci biura podróży powinni kontaktować się bezpośrednio z ubezpieczycielem – firmą Allianz Partners" - przekazał mazowiecki urząd marszałkowski. Zapewnił też, że jest w bieżącym kontakcie z ubezpieczycielem – firmą Allianz Partners.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, biuro podróży sprzedało ok. 20 tys. wycieczek na sezon jesienno-zimowy. "Ci klienci biura podróży powinni kontaktować się bezpośrednio z ubezpieczycielem - firmą Allianz Partners" - przypomniał urząd.

Poinformował też, że "sytuacja turystów, którzy sygnalizowali problemy w hotelach na tę chwilę wydaje się być ustabilizowana, a pojawiające się incydenty wypraszania turystów z hoteli zostały załagodzone wspólnie ze służbami konsularnymi".

W zeszły piątek władze największego, a zarazem najstarszego biura podróży Thomas Cook, poinformowały, że znalazło się ono na skraju bankructwa. W poniedziałek firma ogłosiła upadłość. W biurach spółki Thomas Cook na całym świecie pracuje 22 tys. osób, z czego 9 tys. w rodzimej Wielkiej Brytanii. Działająca w 16 krajach świata firma obsługiwała 19 mln turystów rocznie. Thomas Cook GMBH było właścicielem 100 proc. udziałów w Neckermann Polska.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
czarter
Neckermann