TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

E-dowód jako dokument w lotniczej podróży
InfoAir.pl - Opublikowano: 05.03.2019 15:30:18
E-dowód jako dokument w lotniczej podróży

Nowy e-dowód będzie dokumentem podróży, zgodnym z wymogami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

Nowy e-dowód będzie dokumentem podróży, zgodnym z wymogami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Dzięki temu możliwa będzie samodzielna odprawa i przekraczanie granic poprzez automatyczne bramki lotniskowe, z których większość wykorzystuje technologię komputerowego rozpoznawania twarzy. System porównuje twarz pasażera ze zdjęciem zakodowanym w warstwie elektronicznej dokumentu.

Przypomnijmy, że od poniedziałku - 4 marca - wchodzą w życie e-dowody, czyli nowe dowody osobiste. Od teraz każdy dowód będzie wymieniany na ten nowy z możliwością rozszerzenia elektronicznego. To wielofunkcyjny dokument z warstwą elektroniczną, który ma być bezpiecznym narzędziem do komunikacji obywatela z administracją, ale nie tylko. Będzie możliwość "wgrania" w niego ważnych informacji. Jak informuje MSWiA oprócz certyfikatu identyfikacji i uwierzytelnienia będzie też tam miejsce na: certyfikat podpisu osobistego, certyfikat potwierdzenia obecności, przestrzeń na zamieszczenie kwalifikowanego certyfikatu podpisu elektronicznego.

O tym, jaki będzie zakres tego rozszerzenia, będziemy decydowali przy złożeniu wniosku. Procedura składania wniosku będzie bardzo podobna do obecnej. Inny jednak będzie proces odbioru. Każdy będzie w czasie odbierania, jeśli zaznaczył taką opcję, wprowadzał kody PIN. E-dowód wprowadza możliwość "zawieszenia" certyfikatów, co oznacza, że możemy na maksymalnie 14 dni dowód unieważnić, jeśli na przykład dokument.

Zobaczcie jak to wygląda na filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pasażer
lotnisko
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.