TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Do Berlina z PKP Intercity - od 14,9 EUR [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.04.2019 09:30:02
Do Berlina z PKP Intercity - od 14,90EUR [FILM]

Cztery wygodne połączenia dziennie z Warszawy, pięć z Poznania i jedno z Trójmiasta przez Bydgoszcz pozwalają dotrzeć do stolicy Niemiec w różnych porach dnia.

Cztery wygodne połączenia dziennie z Warszawy, pięć z Poznania i jedno z Trójmiasta przez Bydgoszcz pozwalają dotrzeć do stolicy Niemiec w różnych porach dnia. Bilety w ofercie SUPERPROMO INTERNATIONAL można kupić już od 16 € z Poznania i od 29 € z Warszawy, Trójmiasta i Bydgoszczy.


Do Berlina można dojechać bezpośrednio pociągiem nocnym również z Przemyśla, Rzeszowa, Tarnowa, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia i Zielonej Góry. Ceny rozpoczynają się od 14,90 € w ofercie SUPERPOMO INTERNATIONAL.


O Berlinie

Berlin jest trzecią co do wielkości stolicą w Unii Europejskiej. Przyciąga miliony turystów zarówno bogactwem architektonicznym, jak i wyjątkową ofertą kulturalną - gamą festiwali, muzeów i teatrów.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków to imponująca rozmiarami XVIII wieczna Brama Brandenburska wysoka na 26 m, szeroka na ponad 65 m, zwieńczona kwadrygą powożoną przez boginię Nike.Nieopodal znajduje się budynek Reichstagu z kopułą będącą punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta. Imponującą perspektywę z wysokości 204 m oferuje także berlińska wieża telewizyjna.

Turyści mogą zwiedzać Wyspę Muzeów – jeden z najsłynniejszych tego typu kompleksów na świecie. Znajdziemy tu Stare i Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową, Muzeum Pergamońskie czy Muzeum im. Bodego. Miłośnicy architektury współczesnej koniecznie powinni skierować się do Muzeum Żydowskiego zbudowanego według projektu Daniela Libeskinda czy na pełen wieżowców Plac Poczdamski, który wieczorami rozbłyskuje milionami świateł nowoczesnego Sony Centre.

Zainteresowani tematyką zimnej wojny powinni odwiedzić Muzeum Muru Berlińskiego (Mauermuseum) przy dawnym przejściu granicznym pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią miasta – słynnym Checkpoint Charlie, gdzie pozował Roger Moore odgrywający rolę agenta Jamesa Bonda.

Berlin jest łakomym kąskiem dla urban explorerów, czyli miłośników miejsc, których próżno szukać w przewodnikach. Najsłynniejszym opuszczonym obiektem stolicy Niemiec jest Spreepark – mroczny park rozrywki, który przyciąga łowców przygód z całego świata. To tu kręcono finałowe sceny filmu akcji "Hanna" z Erikiem Baną i Cate Blanchett. Pobyt na tym zamkniętym 15 lat temu, zarośniętym dziką roślinnością terenie jest jak przeniesienie się w świat surrealistycznej wizji. Popularność parku, mimo zakazu wstępu sprawiła, że zaczęto tam organizować legalne wycieczki.

Innym miejscem wzbudzającym zarówno niepokój, jak i spore zainteresowanie jest Teufelsberg – Diabelska Góra. To najwyższe sztuczne wzniesienie w Berlinie. W czasach zimnej wojny amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego postawiła na nim tajną bazę. Po upadku muru berlińskiego obiekt został opuszczony. Choć pojawiły się plany utworzenia tam hoteli i muzeum szpiegostwa, dotychczas ich nie zrealizowano.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
promocja
PKP Intercity
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.