TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Czy wirus stanie na drodze PLL LOT do przejęcia Condora?
InfoAir.pl - Opublikowano: 26.03.2020 13:30:07
Czy wirus stanie na drodze PLL LOT do przejęcia Condora?

Condor zawnioskował o wydłużenie spłaty kredytu pomostowego.

Linie lotnicze Condor chcą z powodu koronawirusa otrzymać więcej czasu na spłatę kredytu pomostowego.

Wniosek został już złożony do państwowego banku rozwoju KfW – poinformowała w czwartek, 25 marca agencja dpa powołująca się na branżowe pismo "FVW".

Powodem mają być "niepewności w wyniku światowego kryzysu epidemii koronawirusa, które objęły również PGL, polski holding i właściciela LOT-u" - podała agencja. Condor nie skomentował w czwartek tych doniesień.

"Przyjęta przez wierzycieli procedura parasola ochronnego nie jest jeszcze prawomocna, a uzgodnione przejęcie nie może zostać zawarte. Condor twierdził do tej pory, że nic nie stoi na przeszkodzie transakcji z PGL" - napisała agencja.

Poręczycielami pożyczki z KfW są rząd federalny i kraj związkowy Hesja. Planowo kredyt powinien zostać spłacony do 15 kwietnia br. Obecnie prawie wszystkie maszyny Condora są w użyciu, ponieważ firmę zaangażowano do akcji organizowania powrotów niemieckich obywateli do kraju z powodu pandemii COVID-19.

Agencja dpa dodała, że firma przygotowuje się do skierowania większości pracowników na program pracy skróconej.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
czarter
LOT
Condor