Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

CPK z logo. Także dla autobusów i pociągów

infoair
19.11.2018 08:00
0 Komentarzy

CPK ma już oficjalną nazwę „Port Lotniczy Solidarność” i nowe logo. Poza samym lotniskiem, ten sam motyw graficzny będzie wykorzystywany także na dedykowanych pociągach i autobusach.

Budowany pod Warszawą Centralny Port Komunikacyjny (CPK)będzie działał jako Port Lotniczy „Solidarność”. Jego logo to okrąg zestrzałkami tworzącymi literę „S”. Identyfikację wizualną CPK i jego kluczowychelementów zaprezentowano w czwartek – 15 listopada – podczas wydarzenia Kongres590.

Logo w kształcie „S”

Logo CPK jest okręgiem, co nawiązuje do słowa „centralny”.Strzałki w środku mają symbolizować ruch i dynamikę i w zamyśle autorówprzypominają startujące samoloty. Dodatkowo spotykają się w centrum okręgu, coma podkreślić centralne położenie lotniska.

Litera „S”, którą strzałki tworzą „spotkaniem” bezpośrednionawiązuje do nazwy Centralnego Portu Komunikacyjnego – „Solidarność”.

Promocja CPK

Firma Partner of Promotion ma opracować strategiękomunikacyjną CPK, a także odpowiadać za komunikację w obszarach edukacji iCSR. W marcu agencja podpisała umowę z Polską Fundacją Narodową. Podczas kongresu 590 w Rzeszowie firmazaprezentowała identyfikację wizualną CPK. Pod wspólnym znakiem będąfunkcjonować m.in. Port Lotniczy „Solidarność” oraz „Solidarność” Koleje.

Projekt CPK zakłada wybudowanie nowoczesnego lotniska, 37 km na zachód od Warszawy w okolicy Grodziska Mazowieckiego i sieci połączeń drogowych oraz kolejowych na terenie całego kraju. Megalotnisko ma kosztować ok. 35 mld PLN i być gotowe w 2030 roku. Według szacunków budowa portu stworzy 150 tys. miejsc pracy i pozwoli odciążyć warszawskie Lotnisko Chopina, które zbliża się do kresu przepustowości. Początkowo ma obsługiwać 40 mln pasażerów.

Komentarze