TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoskie lotnisko podsumowuje rok 2018: 413 tys. pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 13.02.2019 09:30:34
Bydgoskie lotnisko podsumowuje rok 2018: 413 tys. pasażerów

Dobre wieści dotyczące korzystania przez podróżnych z bydgoskiego lotniska.

Dobre wieści dotyczące korzystania przez podróżnych z bydgoskiego lotniska. Około 413 tysięcy odprawionych pasażerów w 2018 roku odnotował Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego. Spółka przygotowuje się również do kolejnych inwestycji, które mają ułatwić podróżowanie z bydgoskiego lotniska.

Związek Regionalnych Portów Lotniczych podsumował ruch pasażerski w roku 2018 w Polsce. Port Lotniczy Bydgoszcz SA, z wynikiem ponad 413 tysięcy odprawionych podróżnych w ciągu roku, mieści się w grupie lotnisk poniżej miliona pasażerów. Dzięki temu stał się także liderem wzrostu w tej grupie lotnisk. W zeszłym roku pracownicy lotniska obsłużyli ponad 80 tysięcy pasażerów więcej niż w roku poprzednim.

Ten niemal 25% wzrost świadczy o bardzo dobrze dobranej siatce połączeń, która cieszy się zainteresowaniem podróżnych.

Dalsze plany

Rekordowe wyniki bydgoskiego lotniska pokazują jego istotną rolę w rozwoju całego regionu. W celu poprawy jakości obsługi pasażerów planuje się kolejne inwestycje infrastrukturalne. W 2019 roku zostanie przebudowany parking i część terminalu. Wdrożone zostaną również rozwiązania podnoszące wygodę w oczekiwaniu na lot.

Aktualna oferta bydgoskiego lotniska obejmuje loty na regularnych liniach do Londynu, Birmingham, Dusseldorfu, Frankfurtu, Kijowa i Lwowa. Dostępna jest również oferta lotów czarterowych. W wakacje 2019 z bydgoskiego portu lotniczego możemy polecieć do Burgas, Antalyi, Dubrownika, Haraklionu, oraz na Zakynthos i Korfu. Oferta wakacyjna obejmuje również loty do Bośni i Hercegowiny. Więcej informacji znajduje się na stronie bydgoskiego lotniska: plb.pl/pl/contents/300Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Bydgoszcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.