TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bułgaria odwołuje loty czarterowe. Wzrost zachorowań
InfoAir.pl - Opublikowano: 23.06.2020 17:30:10
Bułgaria odwołuje loty czarterowe. Wzrost zachorowań; fot. Airport Sofia

Decyzja zapadła po znacznym wzroście liczby nowych zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach, po ponad 100 dziennie.

W Bułgarii powraca od wtorku, 23 czerwca, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, ściślejsza będzie też kontrola jego przestrzegania - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia.

Jednocześnie odnotowano anulowanie dużej liczby rezerwacji turystycznych. Minister zdrowia Kirił Ananiew nie wykluczył przedłużenia nadzwyczajnej sytuacji epidemicznej do 30 czerwca.

Odwołane czartery

Decyzja zapadła po znacznym wzroście liczby nowych zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach, po ponad 100 dziennie. Wzrost liczby zakażonych, wynoszącej obecnie 3 905, budzi zaniepokojenie nie tylko władz kraju, lecz i zagranicznych partnerów Bułgarii w dziedzinie turystyki.

W niedzielę odłożono pierwszy lot czarterowy z turystami z Łotwy, którzy mieli wypoczywać w Słonecznym Brzegu, podobne decyzje podjęli operatorzy turystyczni z Litwy i Estonii.

26 czerwca powinni przybyć pierwsi turyści z Niemiec i Holandii, wciąż jednak nie wiadomo, jaka będzie decyzja touroperatorów z tych państw.

Kilka dni temu na konferencji prasowej mer Burgas Dimityr Nikołow poinformował, że jeden z podstawowych touroperatorów odłożył większość lotów z początku lipca na 15 lub 25 lipca. Z takich krajów, jak Polska i Niemcy, anulowano dużą liczbę rezerwacji, w połowie czerwca tylko w jednym dniu anulowano łącznie 150 lotów z turystami - mówił Nikołow.  (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
czarter
Bułgaria