TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budapeszteński port lotniczy Ferihegy znów odpowiada unijnym wymogom bezpieczeństwa
Roland von Bagratuni - Opublikowano: 06.01.2008 13:43:47
Budapeszteński port lotniczy Ferihegy znów odpowiada unijnym wymogom bezpieczeństwa

Jak informuje agencja OrientPress — ponieważ Komisja Europejska znów uznała międzynarodowe lotnisko pasażerskie Budapeszt-Ferihegy za „czyste“, pasażerowie przybywający tam bez przeszkód mogą wnosić na pokłady samolotów towary kupione w sklepach strefy tranzytowej — oznajmił dyrektor prasowy Budapest Airport S.A. Domokos Szollár.

Jak informuje agencja OrientPress ?ponieważ Komisja Europejska znów uznała międzynarodowe lotnisko pasażerskie Budapeszt-Ferihegy za ?czyste?, pasażerowie przybywający tam bez przeszkód mogą wnosić na pokłady samolotów towary kupione w sklepach strefy tranzytowej ?oznajmił dyrektor prasowy Budapest Airport S.A. Domokos Szollár.

Wcześniej kontrolerzy unijni stwierdzili poważne braki w kontroli bezpieczeństwa na terenie tego lotniska. Obecnie odpowiada on już wszelkim wymogom bezpieczeństwa. Komisja jednocześnie powiadomiła o tym fakcie państwa członkowskuie Unii. Dzięki temu towary kupione w Budapeszcie w strefie wolnocłowej lotniska nie będą już konfiskowane w unijnych portach lotniczych.

Budapest Airport S.A. wydał wiele miliardów forintów na to, ażeby w pełni mógł odpowiadać wymogom unijnym i otrzymał certyfikat?czystego?. Za dwa i pół miliarda forintów zbudowano dodatkowe ogrodzenie bezpieczeństwa wokół lotniska o odługości 19.411 m, dzięki czemu tereny gdzie odbywa się wybieg, start, lądowanie lub parkowanie samolotów, zupełnie odgrodzono od pozostałych części lotniska. Jednocześnie wzdłuż ogrodzenia usatwiono posterunki starżnicze i odbywają się patrole. Zakupiono także i uruchomiono za cenę 500 milionów forintów trzy supernowoczesne aparaty rentgenowskie prześwietlające bagaże. O 70 osób zwiększono personel kontrolujący pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Budapeszt
Budapest Airport
Budapest-Ferihegy
Schengen