TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Boeing po katastrofie 737 MAX Lion Air
InfoAir.pl - Opublikowano: 07.11.2018 17:00:05
Boeing po katastrofie 737 MAX Lion Air

Boeing rozesłał komunikat instruktażowy w związku z katastrofą w Indonezji.

Amerykański koncern Boeing poinformował o rozesłaniu we wtorek - 7 listopada - klientom komunikatu instruktażowego, który odnosi się do ustaleń, prowadzonego przez władze Indonezji dochodzenia w sprawie katastrofy samolotu tamtejszych linii Lion Air.

29 października lecący z Dżakarty na wyspę Sumatra Boeing 737 MAX 8 wkrótce po starcie runął do morza w odległości około 15 km od brzegu. Nie ocalał nikt spośród łącznie 189 pasażerów i członków załogi.

Jak czytamy w oświadczeniu Boeinga, indonezyjska Państwowa Komisji Bezpieczeństwa Transportu (KNKT) podała, że w trakcie zakończonego katastrofą lotu jeden z pokładowych wskaźników kąta natarcia skrzydeł przekazywał błędne dane.

"6 listopada Boeing wydał biuletyn instruktażu operacyjnego (OMB) kierujący użytkowników do istniejących procedur postępowania załóg w razie podawania przez wskaźnik kąta natarcia błędnych danych. Dochodzenie w sprawie katastrofy samolotu Lion Air trwa i Boeing nadal w pełni z nim współpracuje oraz zapewnia techniczną pomoc na żądanie i pod kierownictwem badających wypadek władz państwowych" - głosi oświadczenie.

Nadmierne zwiększenie kąta natarcia skrzydeł - czyli kąta między ich płaszczyzną a płaszczyzną przepływu powietrza wokół samolotu - powoduje nagłą utratę siły nośnej płatowca. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Boeing
Indonezja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.