TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Berlin szybciej zamyka lotnisko Tegel. Już 15 czerwca
InfoAir.pl - Opublikowano: 21.05.2020 14:30:32
Berlin szybciej zamyka lotnisko Tegel. Już 15 czerwca; fot. Tegel Airport

W efekcie wirusowego kryzysu, 15 czerwca najważniejsze lotnisko w niemieckiej stolicy ma zostać tymczasowo wyłączone z eksploatacji.

W efekcie wirusowego kryzysu, 15 czerwca najważniejsze lotnisko w niemieckiej stolicy ma zostać tymczasowo wyłączone z eksploatacji.

Na razie na dwa miesiące od połowy czerwca. Nie do końca jest jasne, czy Tegel ponownie przejdzie do trybu online przed otwarciem głównego BER, co ma nastąpić 31 października.

Podzielone zdania

Decyzję o zamknięciu Tegel podjął rząd federalny oraz kraje związkowe Berlin i Brandenburgia na zgromadzeniu akcjonariuszy. Wniosek został już złożony do władz lotniczych.

Jak dodał berliński Senat, na podobny ruch zdecydował się także Paryż, który zamknął swoje lotnisko w Orly 1 kwietnia i w podobny sposób przeniósł wszystkie loty na lotnisko Charlesa de Gaulle'a.

Zdania lokalnych polityków są podzielone. Grupa parlamentarna FDP mówi: "Berlin potrzebuje Tegel - bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a możliwości przeładunkowe BER nigdy nie będą wystarczające ze względu na nowe przepisy dotyczące higieny".

Według polityka AfD, Franka-Christiana Hansela, Tegel jest potrzebny: -"Teraz i w przyszłości. Nie rezygnujesz z funkcjonującej infrastruktury, a rch lotniczy powróci do poziomu sprzed koronawirusa".

Z kolei ekspert ruchu CDU, Oliver Friederici, powiedział: "Jeśli Tegel ma zostać zamknięty, a BER ma zostać ukończony, to główne lotnisko powinno zostać otwarte wcześniej. Pozwoliłoby to uniknąć potencjalnych wąskich gardeł."

Z drugiej strony – wśród lewicy i zielonych – zapanowała radość:

-"Wreszcie! To ulga dla lokalnych mieszkańców" - napisał na Twitterze poseł Zielonych Harald Moritz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Niemcy